• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4584-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد

فعالیت 2 هزار و 271 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استانمدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در شهرک های صنعتی استان حدود 56 هزار نفر مشغول به کارند، گفت: دو هزار و 271 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان فعالیت می کنند.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سید مرتضی نیرومند اسکویی در سخنرانی پیش از خطبه ی نماز جمعه تبریز با بیان اینکه 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط در کشور است، اظهار کرد: با توجه به اینکه صنایع کوچک در مناطق کوچکی مانند روستاها و شهرستان ها شکل می گیرد، نیاز به آموزش در سطح بالا نداشته و حمایت از این صنایع مشکلات اشتغال را حل می کند .

وی با اشاره به اینکه واحدهای بزرگی که سهم بالایی از اشتغال دارند در گذشته جزوی از صنایع کوچک بودند، تاکید کرد: صنایع کوچک می توانند رشد و توسعه داشته باشند و تبدیل به صنایع بزرگ و تاثیر گذاری در کشور شوند. صنایعی که کم تر از 10 نفر نیرو دارند، جزو صنایع کوچک به شمار می رود و صنایعی که شامل 50الی 150 نفر هستند جزو صنایع متوسط است .

وی با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی دارای بیش از چهار هزار واحد صنعتی فعال است، اعلام کرد: حدود 94 درصد صنایع استان جزو صنایع کوچک و متوسط هستند و بر همین اساس ظرفیت اصلی آذربایجان شرقی در اقتصاد با صنایع کوچک است .

نیرومند یادآور شد:حدود دو هزار و 271 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان فعالیت می کنند و 56 هزار نفر در این شهرک ها مشغول به کار هستند .

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 100 واحد صنعتی و 9۵ درصد صنایع جزو صنایع کوچک و متوسط به شمار می‌رود، اظهار کرد: طبق گزارش های آمار رسمی کشور 92 درصد صنایع کشور مربوط به صنایع کوچک و متوسط است و 45 درصد اشتغال کشور را صنایع کوچک و متوسط فراهم می کنند .

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه طبق تاکید رهبری به اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنایع کوچک و بزرگ در کشور، خاطرنشان کرد: تمامی هدف گذاری ها باید به سمت صنایع کوچک و بزرگ پیش روند بر همین اساس در آذربایجان شرقی اقدامات خوبی در جهت حمایت از صنایع کوچک و متوسط انجام شده است .

وی با اشاره به برنامه های اقتصاد مقاومتی سال 96 که حدود 130 طرح را در برگرفته است، اظهار کرد: با راه اندازی این طرح ها برای  دو هزار نفر اشتغال ایجاد می شود و حدود 56 واحد غیرفعال به چرخه ی تولید باز می گردند که بر همین اساس برای 952 نفر اشتغال ایجاد می شود .

نیرومند در بخش دیگر از سخنانش با بیان اینکه اگر هموطنان ما به جای مصرف کالای ایرانی به مصرف کالای خارجی روی آورند، این برنامه ریزی ها تحقق نخواهند یافت، تاکید کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی از هم استانی های خود خواستار تشویق هموطنان به مصرف کالای ایرانی هستم .

وی ادامه داد: در سال 95 شاهد رشد سرمایه گذاری در سطح آذربایجان شرقی بودیم و شهرک های صنعتی در سال 95 نسبت به سال 94 از لحاظ تعداد قراردادها 40 درصد رشد داشته اند. در سال جاری حدود 109 قرارداد واگذاری در آذربایجان شرقی انجام شده که در آینده ی نزدیک شاهد رشد و توسعه ی صنعتی بیش از پیش استان می شویم .

وی افزود: آذربایجان شرقی دارای 37 خوشه ی صنعتی برای رشد و توسعه ی واحدها است. در حال حاضر در تمامی شهرستان های استان حتی محروم ترین مناطق شهرک های صنعتی مستقر هستند و این به برکت نظام جمهوری اسلامی بوده است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: