• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-2685-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت تبریز:

خواب آمریکا در خاورمیانه به برکت وجود رهبر معظم انقلاب بی‌تعبیر ماند


امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه آمریکا خواستار گسترش نفوذ اسرائیل در خاورمیانه بود اما از تحقق هدف شوم خود ناکام ماند، تاکید کرد: بعد از امام راحل، به برکت وجود رهبری آگاه، مدیر و مدبر، خواب آمریکا در منطقه بدون تعبیر ماند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام علی حاجی زاه در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا با گستاخی تمام می خواست از تجهیزات نظامی ایران بازدید کند، اظهار کرد: به دنبال این گستاخی مقام معظم رهبری جواب کوبنده ای ارسال کرده و فرمودند که آمریکا حق چنین اقدامی را ندارد. بر همین اساس آمریکا نیز از درخواستش مایوس شد.


وی افزود: تسلط بر خاورمیانه یکی از اهداف بزرگ آمریکا بود. آمریکا خواستار گسترش نفوذ اسرائیل در خاورمیانه بود که به برکت وجود مقام معظم رهبری، نعمتی که خداوند متعال بعد از امام راحل به ما بخشیده است، آمریکا در خصوص تحقق این هدفش ناکام ماند.
 
امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اینکه برخی افراد بر این باورند که ایران نقشی در جنگ سوریه، عراق و یمن ندارد و از حضور مدافعان حرم ایراد می گیرند، تاکید کرد: این افراد همان هایی هستند که نه جنگ دیده اند و نه جبهه، این افراد همان هایی هستند که در زمان جنگ فرزندان خود را به اروپا می‌فرستادند و امروز درباره  کشور سخن از دیپلماسی گفته و در مورد ایران تحلیل و تصمیم گیری می‌کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه اگر همت و تلاش مدافعان حرم نبود اکنون اکثر نقاط منطقه در دست داعشیان بود، گفت: در حال حاضر داعش در سوریه نابود شده است و با شکست سنگینی که به داعش وارد شد تعداد زیادی از ادوات جنگی داعش نابود شده و مقادیر زیادی از ادوات و تجهیزات آنها به غرامت گرفته شده و در این شکست بزرگ حدود 80 نفر از داعشیان به جهنم واصل شدند.
 
حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش نیروی انتظامی در امنیت کشور اظهار کرد: اقدامات نیروی انتظامی دربرخورد با زنانی که در داخل خودروهایشان بی حجاب هستند، قابل تقدیر است. حجاب یکی از ضروریات اسلام است و کسی که این مولفه را رعایت نکند منکر ضروریات اسلام محسوب می شود.
 
وی ادامه داد: اگر امنیتی در کشور وجود نداشته باشد هیچ سازمانی، دانشگاهی، صادراتی، وارداتی و تجارتی نخواهد بود. در حال حاضر کشور ما یک جزیره ی امن در منطقه است که این امنیت در سایه اقدامات مردم و نیروهای امنیتی شجاع و سلحشوری که تحت فرامین ولایت فقیه پیش می روند،  فراهم شده است.
 
امام جمعه ی موقت تبریز با اشاره به 26 مرداد سال 69 که مصادف با بازگشت آزادگان هشت سال دفاع مقدس به ایران اسلامی است یادآور شد: آزادگان غیور به محض ورود به خاک ایران بر آن بوسه زدند و در این روز بزرگ، ثبات خود در اهدافشان را بیان کردند.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: امیدوارم حجاج ایرانی با سلامت کامل حج خود را در سرزمین وحی به انجام برسانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: