• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-16714-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

بازدید آیت الله هاشم زاده هریسی از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی


عضو مجلس خبرگان رهبری از مرکز درمان ناباروری و تحقیقات سلول‌های بنیادی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی  بازدید کرد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی در این بازدید با تاکید بر اینکه علم پزشکی در جهان توحیدی بوده و همواره هدایتگر انسان به سوی خداشناسی است، گفت: می‌توان با تدوین کتاب های علمی، توضیح کامل موضوعات پیچیده و نیز تعامل با فقها و متخصصان علوم دینی، راه را برای توسعه علم پزشکی و رفع موانع مهیا کرد.
 
وی ادامه داد: بعد از بررسی برخی از مسائل پزشکی همچون اهدای جنین از لحاظ دینی و شرعی و از طرفی توجیه علمی و بیان شرایط آن، می توان این موضوع را در مجلس و از طریق قانونی پیگیری کرد.
 
وی با اشاره به اینکه جهان خلقت، ظرافت و خواص منحصر بفردی دارد، افزود: همه این جهان نشان از حکیم بودن خالق آن است و علم پزشکی در آزمایشگاه ها به بخشی از آن دست یافته است.
 
سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی، نهادی انقلابی و پایبند به همه اصول و ارزش های دینی و اخلاقی است، تاکید کرد: در این مرکز درمانی در رابطه با احکام و اصول اهدای جنین، به فتواهای مراجع بسنده کرده ایم و در قوانین وضع شده کشور، راه حلی برای آن تعیین نشده است.
 
جعفر محسنی تاکید کرد:  امیدواریم با طرح و بررسی دقیق مسائل حقوقی و قانونی مربوط به اهدای جنین در مجلس شورای اسلامی، این امر تبدیل به قانون واحدی شود تا همه موسسات درمانی بتوانند به آسانی به درمان بیماران خود بپردازند.
 
 
این گزارش اضافه می‌کند، مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری و تحقیقات سلول های بنیادی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با هدف رفع خلا‌های موجود در حوزه‌ی درمان ناباروری، کمک به زوج‌های نابارور منطقه شمال غرب کشور و کاهش هزینه‌های رفت و آمد به شهرهای مرکزی و پایتخت،به طور رسمی از فروردین ماه سال 1390 افتتاح شده‌است و متخصصان زبده در زمینه‌ی زنان، زایمان، اورولوژی و ژنتیک در آن فعالیت دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: