• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-16614-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز توسعه امور پیشگیری بهزیستی کشور:

بهترین راهکار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده از ظرفیت خود مردم است


رئیس مرکز توسعه ی امور پیشگیری بهزیستی کشور با بیان اینکه بهترین راهکار برای کاهش آسیب های اجتماعی استفاده از ظرفیت خود مردم است، گفت: دستگاه های دولتی تنها نقش تسهیل کننده ی آسیب های اجتماعی را برعهده دارند.

به گزارش ایسنا، آذربایجان شرقی فرید براتی سده در مراسم افتتاح پایگاه سلامت اجتماعی منطقه ی حاشیه نشین تبریز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید زیادی به مسئولان نظام برای حل آسیب های اجتماعی دارند، اظهار کرد: آسیب های های اجتماعی موضوع ساده ای نیست که بتوان به راحتی از کنارش رد شد، چرا که موضوع پیچیده ای است که نه تنها نسل های فعلی را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه برای نسل های آینده نیز تهدید جدی به شمار می رود. به همین دلیل باید راهکار جدی و اساسی برای مبارزه با این معضل ارائه شود.

وی با تاکید براینکه دستگاه های دولتی نقش تسهیل کننده ی آسیب های اجتماعی را برعهده دارند، گفت: بهترین راهکار برای حل آسیب های اجتماعی ،  افراد یک محله یا جامعه است . چرا که افراد یک جامعه مشکلات خود را به خوبی احساس کرده و برای رفع  مشکلات تلاش می کنند و می توانند با همکاری دستگاه های دولتی آسیب های اجتماعی را کاهش دهند.

وی ادامه داد: با مشارکت مردمی می توان برای ریشه کنی آسیب های اجتماعی،  اقدامات بزرگی از طریق پایگاه های کوچک انجام داد. به همین دلیل فعالیت محله محور مبنای اساسی پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: