• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-8587-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

دشمن برای هرچیزی اتاق فکر دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی به تاثیر بسزای تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی و مردمی در پیشبرد اهداف فرهنگی جامعه اشاره کرد و افزود: همه باید به همدیگر کمک کنیم، چرا که دشمن برای هرچیزی اتاق فکر دارد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی ‌آل‌هاشم در نشست صمیمی با تشكل‌های اداره‌كل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: تمامی عزیزانی که در انجمن‌ها و تشکل‌های اسلامی فعالیت دارند، در پیشرفت فرهنگی جامعه تاثیرگذار هستند. 
  
وی با تقدیر از تبلیغات اسلامی استان در بازسازی محل این اداره گفت: وظیفه اصلی روحانیت نزدیک‌تر کردن دل‌ها به خداست و امیدواریم بتوانیم در بازسازی دل‌ها به سمت معنویت نیز خوب عمل کنیم. 
  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: امروزه دشمنان نظام دیگر فهمیده‌اند که نبرد نظامی با ایران هزینه‌های بسیار زیادی دارد و به همین علت جنگ فرهنگی و اقتصادی را پی می‌گیرند. 
  
وی ادامه داد: دشمنان در دوران هشت سال دفاع مقدس دیدند که جنگ نظامی با ایران در سایه اراده و اقتدار و ایمان و نیروهای مسلح این کشور پرهزینه است و صرفاً می‌توانند در این‌باره تهدید کنند و جرات عمل ندارند. 
  
حجت‌الاسلام آل‌هاشم اعلام کرد: جنگ فرهنگی و اقتصادی راهکار امروز دشمن برای مقابله با رشد و پیشرفت ایران است و دشمن سعی می‌کند با فشار اقتصادی و فرهنگی ایران را تسلیم خود کند درحالی که ممکن نیست. 
  
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، افزود: درباره جنگ اقتصادی و تحریم‌های دشمنان راهی جز اقتصاد مقاومتی وجود ندارد. 
  
امام جمعه تبریز بیان کرد: متاسفانه در اثر غفلت ما، دشمن تا حدودی توانسته اهداف ضدفرهنگی خود را در جامعه پیاده کند و در فضاهای مختلف ماهواره‌ای، مجازی و ... به صورت شبانه روزی تلاش می‌کند تا  جوانان را از ما بگیرد. 
  
وی تاکید کرد: به همین خاطر باید مردم مخصوصا" اولیا نسبت به فرزندان خود حساسیت بیشتری به خرج دهند. 
  
حجت‌الاسلام آل‌هاشم تصریح کرد: پدیده‌هایی مثل بدحجابی نباید در جامعه تبدیل به عادت شوند؛ چراکه خود به خود ایجاد نمی‌شوند و روی تک تک چنین پدیده‌هایی توسط دشمن برنامه‌ریزی می‌شود. 
  
وی به گسترش حضور خواهران در حوزه‌های علمیه تاکید کرد و گفت: در بسیاری از عرصه‌ها مثل تبلیغ حجاب باید خواهران وارد صحنه شوند و برای این لازم است که فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران گسترش یابد. 
  
امام جمعه تبریز در ادامه سخنان خود اظهار کرد: باید در عین بالندگی و فهم پیشرفت‌های جامعه در نظر بگیریم که وظایف بسیار مهمی نیز برای تداوم این اوضاع خوب برعهده داریم. ملت قدرشناس ایران همواره با حضور خود نشان داده‌اند که پایبند به انقلاب و اهداف رهبر معظم انقلاب هستند. 
  
وی افزایش بصیرت در جامعه را ضروری دانست و افزود: بصیرت یعنی فهم سه زمان گذشته، حال و آینده و یعنی شناختن لحظه‌ها. در سال 88 فتنه اصلی توسط بیگانگان ایجاد شد ولی تعداد از هموطنان خودمان به دلیل نبود بصیرت کافی گرفتار شدند. 
  
حجت‌الاسلام آل‌هاشم تصریح کرد: دشمن با تمام توان امروز تلاش می‌کند که نظام جمهوری اسلامی را براندازد اما بی‌شک نخواهد توانست زیرا قدرت اسلام و مسلمانان روز به روز افزایش می‌یابد و لازمه جلوگیری از اقدامات دشمن حفظ اتحاد و همبستگی بین آحاد مختلف مردم است. 
  
وی از اوضاع اقتصادی جامعه نیر انتقاد کرد و گفت: اینکه برخی از کارگران محترم 4 یا 5ماه است که حقوق نگرفته‌اند نشانگر اوضاع نامناسب و بیانگر این است که باید در انتخاب مدیران کارخانجات تدبیر بیشتری به خرج داد. 
  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود از فعالیت‌های فراوان فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تقدیر کرد و افزود: تبلیغات اسلامی خدمات بسیار شایسته‌ و ارزشمندی در حوزه فرهنگ دینی و اسلامی انجام می‌دهد اما بی‌شک باید تمام مردم باهم در مسیر این فرهنگ حرکت کنند. 
  
وی همچنین خاطرنشان کرد: تشکر ویژه دارم از شروع به موقع جلسه که راس ساعت 6 شروع شد و این خیلی مهم است. من شخصاً تصمیم گرفته‌ام که در هر جلسه‌ای که حضور می‌یابم اگر به موقع شروع نشد جلسه را ترک کنم زیرا وقت همه ارزش دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: