• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4084-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه میوه و تره بار تبریز در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد

احتمال کاهش قیمت پیاز طی روزهای آینده

رئیس اتحادیه میوه و تره بار تبریز از احتمال کاهش قیمت پیاز در بازار تبریز طی چند روز آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر نرخ پیاز کاهش یافته به طوری که این محصول بین 1500 تا 2000 تومان در بازار سطح شهر عرضه می شود.

یعقوب مهاجری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، در خصوص تحولات بازار میوه و سبزی در سطح شهر اظهار کرد: گران شدن قیمت پیاز مقطعی است در حال حاضر شاهد کاهش قیمت این محصول در بازار هستیم، همچنین احتمال کاهش بیشتر قیمت این محصول طی روز های آتی نیز وجود دارد.
 
به گفته وی در حال حاضر قیمت پیاز در میادین میوه تره بار بین 1500 تا 2000 تومان است.
 
مهاجری با اشاره به دلیل افزایش نرخ این محصول عنوان کرد: بارندگی های نامتعارف در سالجاری باعث کاهش تولید محصولات کشاورزی شده است، بنابراین اکنون با واردات پیاز از سیستان بلوچستان، فارس ، اصفهان و خراسان میزان آن افزایش یافته در واقع نرخ این محصول نیز کاهش یافته است.
 
  رئیس اتحادیه میوه و تره بار تبریز درباره افزایش قیمت سیب زمینی نیز گفت: اکنون قیمت سیب زمینی بین 700 تا 800 تومان در بازار عرضه می شود و طی چند روز آینده نیز امکان کاهش قیمت این محصول نیز وجود دارد.
 
وی با تشریح ضعف مدیریتی در سطح شهر افزود: متاسفانه در سطح شهر با خلاء مدیریتی در بحث توزیع محصولات کشاورزی مواجه هستیم، این امر باعث ضربه زدن و افزایش غیرمنطقی محصولات می شود.
 
مهاجری در خصوص آخرین وضعیت توزیع میوه های غیرمجاز خارجی در بازار تبریز تصریح کرد: میوه های خارجی قطعا با هماهنگی، وارد بازار می شود، بنابراین تحولاتی را در بازار میوه و تره بار ایجاد کرده و سبب خراب شدن محصولات کشاورزی می شود.
 
وی بیان کرد: در حال حاضر عرضه میوه و سبزیجات ممنوعه در بازار کاهش چشمگیری یافته است چرا که پیگیری های مکرر و نظارت های سرسختانه، منجر به کاهش محصولات قاچاق در بازار شده است.
 
رئیس اتحادیه میوه و تره بار تبریز با بیان اینکه در حال حاضر سه قلم میوه ممنوعه در بازار خرید و فروش می شود، متذکر شد: پرتقال، نارنگی، و لیمو ترش از جمله میوه هایی هستند که هنوز در بازار به صورت غیر مجاز عرضه می شود.
 
  مهاجری در خصوص حکایت پرتقال های تابستانی خاطرنشان کرد: پرتقال به صورت غیرمجاز وارد بازار می شود و به سایر محصولات ضربه وارد می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: