• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3984-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه نانوایان تبریز در گفت‌وگو با ایسنا:

افزایشی در قیمت نان نداریم


رئیس اتحادیه نانوایان تبریز با بیان اینکه حدود سه سال است که افزایش قیمتی در خصوص نان رخ نداده است، گفت: انواع نان از سال 1393 با نرخ های اعلامی در حال فروش است و اگر افزایش قیمتی انجام شود، متعاقبا اعلام خواهد شد. 

محمدعباس وندی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش قیمت نان اظهار کرد: هیچ گونه افزایش قیمتی در خصوص نان نداشته‌ایم و سیاست تعیین قیمت نان برعهده کارگروه آرد ونان است. 

وی با بیان اینکه 50 درصد از نانوایی های سطح شهر از آرد یارانه ای استفاده می کنند، افزود: در واقع بیش از یک هزار و 500 واحد نانوایی در سطح شهر از آرد یارانه‌ای استفاده کرده و مابقی نانوایان از آرد آزاد برای پخت نان استفاده می کنند. 

رئیس اتحادیه نانوایان تبریز با اشاره به اینکه حدود دو هزار و 100 واحد نانوایی دارای مجوز در سطح شهر وجود دارد، تصریح کرد: همچنین 600 واحد غیرمجاز در سطح شهر وجود دارد که باتوجه به پیگیری های انجام شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، مرکز بهداشت و درمان و معاونت غذایی و دارویی درحال ساماندهی هستند، همچنین 150 واحد نانوا در سطح شهر پلمپ شده است. 
  
وی با بیان اینکه در پخت لواش و نان روغنی بیشتر از آرد یارانه ای استفاده می‌شود، ادامه داد: این درحالیست که در پخت سنگک و نان بربری از هر دو نوع آرد یارانه ای و آزاد استفاده می شود. 
  
عباس وندی با اشاره به قیمت نان دولتی پز و آزاد پز گفت: در حال حاضر نان سنگک با آرد دولتی یک هزار و 620 تومان و با آرد آزاد دو هزار و 400 تومان قیمت دارد همچنین قیمت نان بربری بین یک هزار و 500 تا دو هزار و 200 در واحد های نانوایی عرضه می شود. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: