• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3584-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

افزایش 6 برابری تسهیلات ازدواج پرداخت شده در آذربایجان‌شرقی


مدیر امور شعب بانک ملی در آذربایجان‌شرقی از افزایش شش برابری تسهیلات ازدواج پرداخت شده در استان توسط بانک ملی در سال 1395 نسبت به سال 1392 خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حسن سعیدی اصل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید دو هزار و 307 میلیارد و 385 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده  و بانک ملی استان در این سال ها با پرداخت 56 هزار و 252 فقره تسهیلات ازدواج سرآمد بانک های استان بوده است. 
  
وی افزود: طی چهارسال گذشته میزان تسهیلات اشتغال پرداخت شده به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد استان 884 میلیارد و 449 میلیون ریال بوده است. 
  
وی ادامه داد: همچنین این بانک، دو هزار و 112 میلیارد و 432 میلیون ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به حوزه صنعت و تولید پرداخت کرده است. 
  
سعیدی اصل از افزایش 80 درصدی تسهیلات پرداخت شده توسط این بانک در استان در سال 1395نسبت به سال 1392خبر داد و افزود: در سال 1392 در بخش های صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات بازرگانی، مسکن و قرض الحسنه هشت هزار و 274 میلیارد و 858 میلیون ریال و در سال 1395 به میزان 14 هزار و 728 میلیارد و 241 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد. 
  
وی یادآور شد: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی تعداد 427 فقره تسهیلات قرض الحسنه به میزان هشت میلیارد و 540 میلیون ریال به مردم این استان پرداخت شد. 
  
مدیر امور شعب بانک ملی در آذربایجان شرقی اظهار کرد: منابع این بانک در سال 1395 نسبت به سال 1392، از افزایش 95.15 درصدی  برخوردار بوده و  مصارف بانک ملی در استان در همان بازه زمانی 89.49 درصد افزایش داشته است. 
  
وی افزود: بانـک ملـی ایـران در استـان آذربایجان شرقی، با دارا بودن 318 دستگاه ATM بیشترین دستگاه خودپرداز در بین بانک های استان بزرگترین ارائه دهنده خدمات بانکداری الکترونیک از طریق این دستگاه را به خود اختصاص داده و در طی سـال هـای 94 و 95 تعـداد 35 دستگـاه جدیـد خریـداری شـده که 20 دستگـاه در محـل هـای جدیـد نصـب و تعـداد 15 دستگاه جایگزین دستگاه های فرسوده شد. 
  
وی در خصوص برنامه های بانک ملی برای افزایش دستگاه‌های POS، گفت: پیش از سال 1392 تعداد دستگاه‌های POS  نصب شـده در استان هشت هزار و 381 دستگاه بود که تا پایان بهمن ماه 1395 این تعـداد بـه 23 هزار و 777 دستگـاه اعم از ثابت و سیار رسیـد . 
  
سعیدی اصل ادامه داد: این روند رو به افزایش همچنان در جهت رضایت مشتریـان بانـک و استفاده عموم مردم از این دستگاه ها سیر صعودی خود را ادامه خواهد داد. 
  
وی با اشاره به احداث خانه بهداشت روستای ساری سولی، مشارکت در احداث خانه بهداشت روستاهای دیزج صفرعلی، آقابابا سنگ، طرزم، ینگجه و نگارستان ورزقان به عنوان رویکردهای حمایتی بانک ملی از توسعه مناطق محروم، عنوان کرد: مشارکت 100درصدی در احداث مدرسه شهدای بانک ملی روستای میرزا علی کندی از دیگر خدمات انجام شده در این راستاست. 

سعیدی اصل  با اشاره به سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و همکاری پژوهشی در حوزه‌های بانکداری نوین، فناوری اطلاعات و مدیریت سازمانی به عنوان زمینه دیگر همکاری بین بانک ملی ایران و موسسه‌های آموزش عالی کشور، خاطرنشان کرد:  درهمین راستا در رویداد استارت آپ میت آپ تبریز ( رویدادکارآفرینی و فناوری ) از ایده های نخبگان بومی که راهکارهای جدیدی برای حل مشکلات و مسائل موجود در دنیای فناوری ارائه دادند ، در مهرماه 1395 حمایت کردیم. 
  
وی به احداث خانه بهداشت روستای ساری سولی، مشارکت در احداث خانه بهداشت روستاهای دیزج صفرعلی، آقابابا سنگ، طرزم، ینگجه و نگارستان ورزقان به عنوان رویکردهای حمایتی بانک ملی از توسعه مناطق محروم اشاره کرد و افزود: مشارکت 100درصدی در احداث مدرسه شهدای بانک ملی روستای میرزا علی کندی از دیگر خدمات انجام شده در این راستاست. 
  
وی با اشاره به اینکه در مهر ماه 1394 به صورت آزمایشی و دراسفند ماه همان سال به صورت رسمی سامانه بام رونمایی شد، هدف از ایجاد این سامانه را تحقق دو شعار' نوآوری پایانی ندارد' و ' مشتریان ما لایق بهترین خدماتند' عنوان کرد. 
  
وی اظهارکرد: سامانه بام علاوه بر ارائه خدمات متداول بانکداری اینترنتی، ارائه دهنده خدماتی نوین در حوزه حسابداری شخصی است. 
  
سعیدی اصل ادامه داد: سامانه بام جدیدترین سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران است که با استفاده از آخرین تکنولوژی های حوزه فناوری و مجموعه ای از خدمات قابل ارائه به مشتریان طراحی و ارائه شده است . 
  
وی گفت: این سامانه بدون نیاز به هیچ نوع برنامه جانبی قابل نصب در گوشی های I.O.S و اندروید است و قابلیت انجام تمامی خدمات یک بانک از جمله نمایـش آنلایـن مانـده، صورتحسـاب، انتقـال پـول از حساب به کارت یا حساب و پرداخت قبوض و خرید شارژ و پرداخت اقسـاط تسهیـلات را دارد. 
  
وی اعلام کرد: به علت سهولت و امنیت و سرعت بی نظیر این سامانه تعداد کاربـران ایـن سامانـه از 19 هزار و 25 نفـر عضـو در مرداد 1395 به 43 هزار و 195 نفر در پایان اسفند ماه 1395 رسید. 
  
وی در پایان با اشاره به عملکرد وصول مطالبات بانک ملی در استان آذربایجان شرقی گفت: با پیروی از منویات مقام معظم رهبری از سال 1392 ضمن عملکرد بسیار درخشان بانک ملی در حمایت از واحدهای تولیدی، با بهره گیری از ابزارهای مطالباتی نسبت به کاهـش مطالبات اقدام شده و NPL ( نسبت مانده مطالبات غیر جاری به مانـده ناخالـص تسهیـلات ) این بانک در پایان اسفند ماه 1395 به 3.6% رسیده که در مقایسه با سایر بانک های استان و با توجه به حجم تسهیلات پرداخت شده، بسیار مطلوب است. 
  
رئیس شورای هماهنگی بانک های آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سال گذشته بانک های ملی، سپه ، کشاورزی و صادرات بیشترین سهم را در پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان داشتند، گفت: امسال به منظور مشارکت همه بانک ها توزیع سهمیه بر اساس منابع خواهد بود. 
  
سعیدی اصل با اعلام اینکه امسال 8 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید برای استان اختصاص یافته است، بر ضرورت همراهی همه بانک ها اعم از دولتی و خصوصی در پرداخت تسهیلات رونق تولید تاکید کرد. 
  
وی با بیان اینکه  4400 میلیارد ریال تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی به بانک‌های استان اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: از بانک‌هایی که سهمیه کمتری از منابع رونق تولید دارند، انتظار می‌رود از این محل در راستای شکوفایی تولید و اشتغال استان مشارکت کنند. 
  
سعیدی اصل در خصوص شکل‌گیری کانون جوانه‌ها توسط بانک ملی، اعلام کرد: این کانون با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم پولـی و اقتصـادیتشکیل یافته و از آنجایی که محتوای مناسبـی در راستای آموزش علم اقتصاد و بالا بردن سواد اقتصادی کودکان و نوجوانان موجود نبود، در این طرح با استفاده از جذابیت بالای محیط وب برای کودکان و نوجوانان امروزی مفاهیم اقتصادی در محیطی شاد و سرگرم کننده آموزش داده می‌شود تا با مفاهیم پس انداز کردن و تنظیم دخل و خرج آشنا شوند. 
  
وی ادامه داد: بیش از 100 هزار عضو در کانون جوانه‌های آذربایجان‌شرقی نام نویسی کردند و در این خصوص  تفاهم نامه‌ای با اداره کل آموزش و پرورش و همچنین سازمان نوسازی مدارس استان در راستای توسعه همکاری های دوجانبه به خصوص آشنایی نوجوانان با سامانه کانون جوانه ها امضا شده است. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: