• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-7787-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

سرپرست گروه آینا:

دریافت جایزه پیام صلح و دوستی جشنواره کستنبورگ توسط نمایش «رابینسون و کروزو»


سرپرست گروه آینا از دریافت جایزه پیام صلح و دوستی جشنواره کستنبورگ توسط نمایش «رابینسون و کروزو» خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، علیرضا فتوحی، در دیدار با سفیر ایران در یوسنی و هرزگوین، ضمن تقدیر از حمایت‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی در سارایوو و با اشاره به کسب جایزه نمایش منتخب از دید مخاطبان و همین طور جایزه پیام صلح و دوستی جشنواره کستنبورگ «فستیوال تئاتر بین‌المللی بانیالوکا» اظهار کرد: با تلاش و اجرای اعضای گروه، نمایش رابینسون و کروزو، لوح زرین هیئت داوران را نیز دریافت کرد.
 
وی اضافه کرد: از تمام کسانی که ما را در این راه حمایت کردند، قدردانی می‌کنیم، بسیار خرسندیم که توانستیم نماینده خوبی برای کشور عزیزمان ایران در این رخداد جهانی باشیم.
 
رشاد معینی از بازیگران این نمایش منتخب، نیز در این جلسه با اشاره به قرابت فرهنگی میان ایران و بوسنی و هرزگوین گفت: حین اجرای نمایش متوجه ارتباط راحت و سریع مخاطبان با دیالوگ‌ها و حرکاتی نمایش بودیم  و این موضوع برای ما بسیار جالب بود، بسیار لذت‌بخش است که در کشوری دیگر، حرف‌هایی از صلح و آرامش که میان تمام انسان‌ها مشترک است، بازگو شود.
 
شلاله قدسی طراح حرکت و دستیار کارگردان نمایش نیز در این دیدار، درخصوص اجرای موفق گروه آینا گفت: این فستیوال، فرصت بسیار خوبی بود تا با فرهنگ‌های مختلف آشنا شویم و همچنین کار و ایده کشورهای دیگر را ببینیم.
 
وی با تاکید بر اینکه، جوایز دریافت شده برای ما افتخار آفرین است، تشریح کرد: در این جشنواره توانستیم نظر مخاطبان را جلب کرده و همچنین پیام مدنظرمان که «پیام صلح و دوستی» بود را ترویج کنیم، خرسندیم که توانستیم از فرهنگ خوب و انسان دوستانه‌ی کشورمان با مردم بوسنی و هرزگوین صحبت کنیم و آنان را بیشتر با این فرهنگ آشنا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: