• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-7387-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نویسنده‌ و کارگردان تئاتر تاکید کرد

جایگاه موثر هنرهای نمایشی در تبریز 2018

نویسنده و کارگردان تئاتر با تاکید بر اینکه اگر از هنرمندان حمایت شود در نتیجه نمایش‌های فلکلور ساخته شده در خارج از کشور نیز اجرا می‌شود، گفت: با اجرای نمایش‌های فولکلور، فرهنگ و هنر تبریز به نمایش گذاشته شده و می‌تواند به عنوان یکی از منایع جذب گردشگر مورد توجه قرار گیرد. 
  
امیر حجازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر جایگاه موثر گروه‌های تئاتر در تبریز 2018 و معرفی فرهنگ و هنر بومی، اظهار کرد: تبریز 2018 صرفاً همانند یک نقاشی است که مسئولان با دید ناظر آن را مورد توجه قرار داده‌اند. 
  
وی با تاکید بر اینکه در راستای استفاده از ظرفیت تئاترها در تبریز 2018 پیشنهاد یا وظیفه‌ای به ما محول نشده است، بیان کرد: تبریز 2018 مقوله‌ای فرهنگی، هنری و اجتماعی است، تامین زیرساخت‌های لازم از جمله مترو، هتل، فضای سبز و... بخشی از آن بوده و درحقیقت بخش اصلی و مهم آن شامل حوزه‌ی فرهنگ و هنر است. 
  
وی ضمن گلایه از عدم حضور اهالی فرهنگ، هنر و موسیقی و تئاتر در جلسات تبریز 2018، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان ما نقدپذیر نبوده و از نقد فرار می‌کنند و حتی اگر فردی انتقاد سازنده نیز داشته باشند با آن به دشمنی می‌پردازند. 
  
حجازی با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در راستای میزبانی تبریز 2018 خاطرنشان کرد: باید مجسمه‌های متناسب با فرهنگ و هنر طراحی کرده و فرهنگ اصیل این خطه را به نمایش بگذارند. 
  
وی با تاکید بر اینکه در قالب تئاتر می‌توان ظرفیت‌های گردشگری، فرهنگ، هنر و سنت دیرینه‌ی تبریز را به گردشگران معرفی کرد، افزود: هر کدام از هنرمندان تبریزی در صورتی که حمایت شوند،  می‌توانند با ساختن یک نمایش فلوکلور از داستان‌های بومی آذربایجان و تبریز در این راستا قدم بردارند. 
  
حجازی اضافه کرد: اخیراً ساخت نمایشی در خصوص تاریخ مشروطیت را شروع کرده‌ام، چرا که مشروطیت نه تنها برای تبریز بلکه در کل دنیا رویدادی مهم و تاثیرگذار بود، ارئه‌ی چنین نمایش هایی در حقیقت بازگویی فرهنک و هنر آذربایجان در قالب تئاتر است. 
  
وی در پایان ضمن گلایه‌ از رویکرد نمایندگان مجلس در رابطه با تبریز 2018، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس تنها در صورت بروز مسائل حساس، موضع خود را نشان می‌دهند و در رابطه با تبریز 2018 و مباحث فرهنگی آن تاکنون تلاشی نکرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: