• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-2285-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

شهرتی‌فر:

انقلاب مشروطه حرکتی از بی قانونی به سمت قانون‌مداری بود


فرماندار تبریز با بیان اینکه نهضت مشروطه برای اولین بار در ایران با هدف قانون خواهی اتفاق افتاد، گفت: در حالیکه انقلاب‌های دیگر کشورها بیشتر در طلب بازنگری در قانون و عادلانه‌تر کردن آن بود، انقلاب مشروطه حرکتی از بی قانونی به سمت قانون مداری بود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رحیم شهرتی‌فر در آیین بزرگداشت انقلاب مشروطه در خانه مشروطه تبریز با اشاره به اینکه این مکان تاریخی یاد آور مجاهد سرداران و قهرمانان مشروطه است، گفت: بیش از 110 سال از آن روزهایی می‌گذرد که مردم ایران از خواب دیرین خود بیدار شده و از بی‌تدبیری و ظلم اعلام انزجار کرده‌اند. 
  
وی یادآور شد: کسانی که اطلاعات کافی در مورد اوضاع قبل از انقلاب مشروطه ندارند، گاهی به برخی جریانات ناگوار بعد از این انقلاب اعتراض می‌کنند و از حقیقت دور می‌شوند. 
  
شهرتی‌فر انقلاب مشروطه را نوری دانست که از افق سعادت ایران طلوع کرد و با موهبت خاص خداوند و تلاش همه اقشار جامعه به نقطه‌ی عطفی در تاریخ ایران تبدیل شد.   
  
وی همزمان بودن سالروز صدور فرمان مشروطیت با مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب فعلی کشور را به فال نیک گرفت و گفت:  برای رئیس جمهور کشور در جهت تحقق قانون مداری و اداره کشور بر اساس قانون دعا می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: