• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2484-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

سیاست‌گذاری مناسب جهت استفاده از اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی


مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب جهت استفاده از اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی، گفت: این اعتبارات باید در ایجاد اشتغال پایدار و خوداشتغالی نقش موثری داشته باشد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حمید هاشم‌زاده در جلسه کمیته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بر اهمیت کارگروه‌های شهرستانی اشتغال در نحوه ارائه شاخص‌های لازم برای توزیع اعتبارات تأکید کرد و گفت: ارائه مشاوره‌های کارآفرینی در هدایت اعتبارات اشتغال زایی  به جایگاه اصلی خود یعنی اشتغال مولد حائز اهمیت است. 
  
وی، اعتبار ابلاغی برای اشتغال‌زایی توسط کمیته امداد و بهزیستی را 30هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این مبلغ، 21 هزار میلیارد ريال سهم کمیته امداد و 9هزار میلیارد ریال سهم بهزیستی است. 
  
هاشم‌زاده به سهمیه‌های استانی اعتبارات مزبور نیز اشاره کرد و گفت: سهم کمیته امداد استان از این اعتبارات، یک‌هزار و 110 میلیارد ریال و سهم بهزیستی استان، 487 میلیارد ريال است که تاکنون بیش از 186 میلیارد ریال از آن تخصیص یافته است. 
  
وی همچنین از جذب صددرصدی اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی با همکاری بانک‌های عامل در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد در سال جاری نسبت به سال 95، دو برابر و اعتبارات بهزیستی، سه برابر شده است. 
  
هاشم‌زاده همچنین بر لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با فرمانداران استان در توزیع و هدایت تسهیلات تکلیفی دستگاه‌ها تاکید کرد. 
  
در این جلسه مقرر شد با توجه به پیشنهادهای فرمانداران درخصوص چگونگی هزینه‌کرد اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی، این پیشنهادها توسط دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری جمع‌بندی و به وزارت کشور ارسال شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: