• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1186-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

نماینده ی انیستیتو تکنولوژی اتریش عنوان کرد:

پایه گذاری اقتصاد دانش بنیان در تبریز


نماینده‌ی انیستیتو تکنولوژی اتریش با بیان اینکه با اجرای پروژه‌ی توسعه‌ی نوآوری در منطقه‌ی ویژه ی علم و فناوری تبریز، اظهار کرد: با عملی شدن این پروژه می‌توان اقتصاد دانش بنیان را پایه‌گذاری کرد. 

به گزارش ایسنا، آذربایجان‌شرقی ماریانا هالسبرگر نماینده ی انیستیتو تکنولوژی اتریش در جلسه‌ی تبیین توسعه ی نظام نوآوری در منطقه ی ویژه‌ی علم و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه در این پروژه می‌توانیم اقتصاد دانش بنیان را پایه گذاری کرده و تبادل دانش از طریق دو کشور انجام گیرد، اظهار کرد :کشور اتریش آماده‌ی هرنوع همکاری برای اجرای پروژه‌ی توسعه‌ی نوآوری در آذربایجان‌شرقی است و هر بخش به طور جداگانه وظیفه‌ی خود را انجام می‌دهد.
 
وی افزود: در صورتی که شرکا بایکدیگر همکاری داشته باشند به اجرای موفق این پروژه خواهد انجامید و کشور اتریش آماده‌ی همکاری در این پروژه‌ی مشترک است و با تلاش مضاعف تا یک سال آینده جشن موفقیت را برپا خواهیم کرد. 

نماینده‌ی انیستیتو تکنولوژی اتریش با بیان اینکه اهداف این پروژه، توسعه‌ی سیستم‌های نوآوری است، اظهار کرد: از اهداف این پروژه می‌توان به شبکه‌سازی در رابطه با قطعه‌سازان خودروی تبریز، بین المللی شدن همکاری‌ها در زمینه‌ی تحقیقات بین ایران و اتریش، استفاده از سیستم نوآوری و ارتقای نوآوری، تولید دانش اشاره کرد.

جوزف فروهلیچ نماینده ی انیستیتو تکنولوژی اتریش در این جلسه نیز با بیان اینکه ای آی تی اتریش بزرگ ترین سازمان تحقیقاتی در کشور اتریش است، اظهار کرد: ساختار مالکیت این سازمان تحقیقاتی در اتریش به دوشکل است یعنی 50 درصد آن در اختیار دولت قرار دارد و 49 درصد آن متعلق به فدراسیون صنایع اتریش است. 

وی افزود: این سازمان پل ارتباطی بین دولت و بخش خصوصی اقتصاد است و درآمد سالانه‌ی آن به 140 میلیون یورو می رسد. 

نماینده ی انیستیتو تکنولوژی با بیان اینکه سازمان ای آی تی اتریش دارای 291 شریک در قاره ی اروپا است، اعلام کرد:این سازمان تقریبا با تمامی کشورهای دنیا همکاری داشته است و در آینده ی نزدیک با خاورمیانه و آمریکای جنوبی همکاری های زیادی خواهد داشد. 

وی با اشاره به اینکه سازمان ای آی تی اتریش می‌تواند با ای آی تی تبریز همکاری داشته باشد، تاکید کرد:خوشبختانه با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ی ویژه‌ی تبریز امیدوارم در روزهای آتی همکاری‌های زیادی داشت و موفقیت در این پروژه را کسب کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: