• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-9714-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان‌شرقی:

متصل کردن تولید کننده‌ها به بازارهای جهانی از اهداف مناطق ویژه است


استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: اجرای پروژه‌ی توسعه‌ی فناوری با موسسه‌ی فناوری اتریش می‌تواند نقطه‌ی عطفی در صنعت استان باشد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی اسماعیل جبارزاده در جلسه‌ی تبیین توسعه‌ی نظام نوآوری در منطقه‌ی ویژه‌ی علم و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه این قرارداد با همکاری فناوری ایران و کشور اتریش عملی می‌شود، اظهار کرد: یکی از اهداف مناطق ویژه، متصل کردن تولید کننده‌ها به بازارهای جهانی است و امروز این قرارداد، سرآغازی جدید برای ارتباط با اروپا است. 
  
وی با اشاره به اینکه که حل مشکلات واحدهای صنعتی تنها با تزریق پول و اعتبارات امکان پذیر نیست، تاکید کرد: الزام بقا و ایجاد رقابت در واحدهای تولیدی نیازمند توجه به نوآوری و فناوری است. 

استاندار آذربایجان‌شرقی به روابط خوب مردم ایران و کشور اتریش در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: مردم ایران از کشور اتریش خاطرات خوبی در اذهان خود دارند و شاهد روابط خوب سیاسی، علمی و فناوری اتریش و ایران بوده‌اند، در چند سال اخیر که جلسات برجام در وین برگزار می‌شد و از زحماتی که دولت‌مردان اتریشی در برگزاری جلسات توافق هسته‌ای کشیدند، قدردانی می‌کنم. 
  
وی افزود: کشور اتریشی پلی برای برقراری ارتباط صنعت‌گران، تولیدگران، محققان و پژوهشگران با مراکز تحقیقاتی اروپایی خواهد بود. 
  
جبارزاده با بیان اینکه امکانات همواره در سطح کشورها وجود دارد اما باید شبکه‌ای پدید آید که این امکانات را به هم وصل کند، تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی می‌تواند امکانات موجود در استان را ایجاد کند و انتظار داریم بخش خصوصی استان، صاحبان صنایع، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی این موضوع را جدی بگیرند. با امضای قرارداد همه پای کار خواهیم بود تا بتوانیم از تجربیات اتریش راه جدیدی برای صنایع استان ترسیم کنیم. 
  
وی با تاکید بر اینکه پروژه‌ی توسعه‌ی فناوری با موسسه‌ی فناوری اتریش، می‌تواند نقطه‌ی عطف در صنعت استان باشد، اظهار کرد: این پروژه اقتصاد سنتی استان را به اقتصاد دانش بنیان تبدیل می‌کند. ضرورت بقاء در بازارهای جهانی، تولیدات دانش محور است، از مدیران دولتی و اقتصادی استان که این پروژه را به طور جدی پیگیری کنند. 
  
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه به توانمندی تولیدکنندگان و قدرتشان در دوران تحریم ایمان داریم، اعلام کرد: تولید کنندگان باید از این فرصت استفاده کنند تا در ماه‌های آتی شاهد نتایج مطلوبی همچون صدرنشینی قطعه‌سازان استان در لیست نوآوران جدید و همکاری مراکز دانشگاهی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: