• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-8914-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر بهداشت:

پیشرفت مجموعه‌ی بهداشت تبریز نتیجه‌ی نوآوری است

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: پیشرفت مجموعه‌ی بهداشت تبریز نتیجه‌ی نوآوری  در این مجموعه است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، دکتر علی اکبر سیاری در نشست معاون بهداشتی وزیر بهداشت در تبریز، اظهار کرد: شهامت و جسارت نوآوری، کار گروهی از ویژگی‌هایی است که مجموعه‌ی بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز را از سایرین متمایز می کند. 

وی افزود: در ابتدای اجرای طرح تحول سلامت، دانشگاه علوم پزشکی تبریز پیشرو بود و پیشینه‌ی تجربی و کارشناسان خوب از ویژگی‌های دیگر این مجموعه است. 

وی افزود: فعال شدن خدمات شهری و کامل بودن دسترسی یکی از دغدغه‌های اصلی پیشکسوتان بهداشت است و همچنین برنامه داشتن برای بیماری‌های غیرواگیر که یکی از دلایل اصلی مرگ و میر به شمار می‌آیند نیز از برنامه‌هایی هستند که محقق شده‌اند.

وی عنوان کرد: پرونده‌ی الکترونیکی سلامت ابزار خوب برای مدیریت بهتر سلامتی بود که محقق شد و مشکلات مجموعه‌ی بهداشت کاملاً قابل درک بوده و به زودی خبرهای مسرت بخشی در راستای حل مشکلات این مجموعه به گوش خواهد رسید.

سیاری بیان کرد: روسای شبکه‌های بهداشت باید از عملکرد خود تحلیل داشته باشند و وضع موجود را مدیریت کرده و در راستای بهبود عملکرد گام بردارند.

وی گفت: سیستمی شدن این مجموعه سبب می‌شود تا نتیجه‌ی بهتری از عملکرد شبکه های بهداشت در سراسر کشور داشته باشیم و روسا باید در اسرع وقت تشکیل پرونده داده و وضعیت بیماری‌ها را در منطقه‌ی خود مشخص کنند.

وی تاکید کرد: پوشش خدمتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به دانشگاه‌های شهید بهشتی، قم، ایران، تهران و اصفهان بهتر است. ولی این عملکرد متوسط استان را نشان می‌دهد که باید تلاش بیشتری کرد.

سیاری خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش آسیب‌های اجتماعی از جمله فقر، طلاق و اعتیاد، کارشناس بهداشت روان و کارشناس تغذیه به این سیستم اضافه شده است و نظارت و آموزش مدیران نیز از دیگر اقداماتی است که باید انجام گیرد.

گفتنی است، نشست معاون بهداشتی وزیر بهداشت در مرکز مدیریت سلامت تبریز و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: