• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1090-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:

حل مشکل معدن مس انجرد در اولویت است


نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی حل مشکل معدن مس انجرد به عنوان بزرگترین رویداد اقتصادی منطقه ارسباران و شهرستان اهر را در اولویت کاری خود برشمرد و گفت: در حال حاضر روند اجرای این پروژه در حال انجام است و امید است با حل مشکلات مربوط به این معدن علاوه بر احداث و بهره‌برداری سریعتر این پروژه، شاهد اشتغال جمعی از جوانان و بیکاران این شهرستان و منطقه در این معدن باشیم.. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، بیت اله عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: شهرستان اهر به عنوان مرکز منطقه ارسباران دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های عظیم معدنی، کشاورزی، صنعتی، توریستی و گردشگری و غیره بوده و رشد و توسعه این پتانسیل‌ها با همکاری و همیاری مسئولان و مردم موثر می باشد که باید در این زمینه تمام تلاش‌های خود را انجام دهیم. 

وی از برخی مسئولان که باعث ایجاد موانع و وقفه در توسعه و پیشرفت این شهرستان می‌شوند انتقاد کرد و افزود: امیدواریم با تدبیر و مدیریت به موقع مسئولان در آینده نزدیک شاهد رونق و توسعه این منطقه باشیم. 

عبدالهی توسعه‌ی منطقه ارسباران را توسعه‌ی استان آذربایجان شرقی دانست و افزود: رفع موانع و سختگیری‌های اداری و همچنین توجه به زیرساخت‌های گردشگری، صنعتی و ... علاوه بر توسعه شهرستان اهر باعث رونق منطقه ارسباران و در نهایت استان می‌شود. 

وی بخش‌ها‌ی معدن، گردشگری، کشاورزی، راه آهن، ارتقاء آموزش عالی و گسترش امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان اهر را از اولویت کاری برشمرد و همچنین افزود: در بحث آسفالت جاده اهر – تبریز به طول 35 کیلومتر به نتایج مثبتی رسیدیم که امیدواریم در روزهای آتی با آسفالت‌ریزی و زیر ترافیک رفتن این قطعه از بزرگراه اهر – تبریز شاهد تردد بدون حادثه‌ی خودروها در این جاده باشیم. 

عبدالهی با اشاره به کمبود آب در اهر، تصریح کرد: در خصوص ایجاد سدهای معیشتی در روستاهای این شهرستان برای تأمین آب مورد نیاز کشاورزان و تجهیز سیستم نوین آبیاری از سوی مسئولان ذیربط و جهاد کشاورزی باید مطالعاتی انجام شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: