• جمعه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-985-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

امام جمعه تبریز:

دیدار فرماندهان ارشد سپاه با رییس جمهوری نقطه‌ی عطفی در راستای حفظ وحدت بود


امام جمعه‌ی تبریز با تأکید بر حفظ وحدت و انسجام ملی، گفت: دیدار فرماندهان ارشد سپاه با رییس جمهوری نقطه‌ی عطف و اقدامی قابل تقدیر در راستای حفظ انسجام و وحدت ملی بود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه‌ی این هفته، با بیان اینکه اول مرداد ماه به نام روز نماز جمعه نامگذاری شده است، اظهار کرد: اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی، در پنجم مرداد سال ۵۸ به فرمان امام راحل توسط حضرت آیت الله طالقانی در تهران اقامه شد. 
  
وی در خصوص جایگاه نماز جمعه، ادامه داد: باید به سوی نماز جمعه و خطبه‌های آن شتافت، نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت خاصی یافته و یکی از برکات انقلاب، برگزاری نمازهای جمعه به طور باشکوه بود. 
  
وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه‌ی کشور برگزار می‌شود، بیان کرد: نماز جمعه پایگاه حمایت از نظام و رهبری است؛ حتی اگر یک نفر بیشتر شرکت کند به اندازه‌ی همان یک نفر دشمنان بیشتر وحشت خواهند کرد؛ نماز جمعه پایگاه روشنگری و آگاهی بخشی و یک نماز عبادی و برنامه‌ی سیاسی است. 
  
امام جمعه‌ی تبریز با اشاره به اینکه برنامه‌های نماز جمعه در عین تکرار هرگز کهنه نمی‌شود، افزود: نماز جمعه رسانه‌ای فراگیر و کم هزینه است، رسانه‌ای که همواره مردم از آن استفاده کرده و اطلاع رسانی به نحو صحیح و دقیق انجام می‌شود،  نماز جمعه پایگاه مقاومت و مرکز مقابله با فتنه‌هاست. 
  
وی با اشاره به فتنه‌های روی داده در دهه‌ی ۶۰، بیان کرد: در این دهه پیچ خطرناکی در مقابل ملت و انقلاب قرار داشت، در این زمان نماز جمعه نقش موثری در راستای سرکوب دشمنان ایفا کرد و همچنین در هشت سال دفاع مقدس نیز نماز جمعه، مرکز جذب نیرو بود؛ خطبه‌های نماز جمعه درمان شفا بخشی است که اگر دقت کنیم و اهمیت آن را درک کنیم دیگر این صحنه را ترک نخواهیم کرد. 
  
وی بیان کرد: نماز جمعه محل هجمه به دشمن است، دشمنان از این صحنه‌ی عبادی سیاسی وحشت دارند، همانگونه امامان جمعه همواره مورد هجمه‌ی دشمنان بوده‌اند و پنج امام جمعه‌ی معتبر و معروف "شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی، شهید آیت‌الله مدنی، شهید آیت‌الله قدوسی، شهید آیت‌الله دستغیب شیرازی و شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی" که هر هفته خداوند را به سوی خدا دعوت می‌کردند توسط دشمنان در محراب عبادت شهید شدند. 
  
امام جمعه‌ی تبریز با اشاره به اینکه نماز جمعه کانون توجه و اهتمام مردم متدین است، افزود: باید به نماز جمعه و ضرورت جذب همگان و به ویژه جوانان به این عرصه‌ی مهم، توجه شود؛ حضور جوانان و نوجوان که آینده‌سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند مورد تاکید بوده و باید به این اقشار میدان دهیم تا افرادی که علاقه دارند در این راستا نقش ایفا کنند. 
  
وی اضافه کرد: مردم‌داری و اتصال امام جمعه به مردم مورد تاکید بوده و باید این از فرصت طلایی نهایت بهره را ببریم، امام جمعه برنامه‌ی بسیار بزرگی بوده و جایگاه پدری نسبت به عموم مردم و جناح‌های سیاسی داخل نظام را دارد و امام جمعه باید برای تمام جناح‌های سیاسی داخل نظام و معتقد به ولایت فقیه، حق پدری را ادا کند. 
  
وی با تاکید بر اینکه موضع‌گیری صحیح و درست در نماز جمعه از موارد مورد تاکید است، خاطرنشان کرد: روز جمعه از اعیاد ارزشمند ما بوده و امید است که بتوانیم از این روز مقدس نهایت استفاده را ببریم، نماز جمعه به منزله‌ی حج فقرا بوده و روز جمعه سید ایام بوده و از عید قربان مهم‌تر است. 
  
وی با اشاره به مناسبت پنجم مرداد، سالروز تشریف‌فرمایی رهبر انقلاب به تبریز، تاکید کرد: این روزها در فلسطین انتفاضه‌ی دیگری آغاز شده و با توسط به کاهش اخبار سوریه و قطر، برخلاف خواسته‌ی دشمن، فلستطین دوباره در صدر اخبار قرار گرفته است. 
  
حجت‌الاسلام آل‌هاشم تشریح کرد: بسته شدن بی‌سابقه‌ی درب‌های مسجد الاقصی باعث واکنش‌های خشمگین مردم فلسطین شده بود در این راستا به اعتراض برخاسته و عده‌ای شهید شدند. 
  
امام جمعه‌ی تبریز افزود: رژیم صهیونیستی برای فرار از این بحران و برای خاموش کردن انتفاضه در تلاش است که با کشورهای عربی مذاکره کرده و روابط با کشورهای عربی مسلمان را عادی‌سازی کند، این کشورها نباید در زمین رژیم صهیونیستی بازی کنند! بلکه باید با ابتکار عمل از یهودی‌سازی قبله اول مسلمانان جلوگیری کنند. 
  
وی با تاکید بر اینکه حرکات اخیر در مقابل مسجد الاقصی در جهان اسلام نیز انعکاس خوبی داشت، بیان کرد: تعدادی از کشورهای اسلامی بسته شدن درب‌های مسجدالاقصی را محکوم کرده و اردوغان نیز در مصاحبه‌ای گفت که «مسجد القصی و سایر اماکن مقدس در بیت المقدس افتخار جهان اسلام و مقدسات یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان است»، امیدواریم در بحث فلسطین همه‌ی مسلمان یک صدا شوند. 
  
وی با بیان اینکه تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران چهار محور اساسی دارد، گفت: تحریم‌ موشک‌های بالستیک، تحریم‌های اضافی علیه اشخاص حقیق و حقوقی که در توسعه موشکی کشور نقش دارند، تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران یا مراکزی که به نحوی با آن ارتباط دارند و تحریم‌های حقوق بشری شامل این چهار محور هستند. 
  
وی اضافه کرد: تحولات منطقه و پیروزی و توفیقات جبهه‌ی مقاومت، از جمله ی دلایل دشمن برای تشدید این تحریم‌ها بوده و گسترش حوزه‌ی نفود ایران در منطقه و تبدیل شدن جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی آزادی‌خواهان جهان نیز از عوامل دیگر تشدید تحریم‌ها بوده است. 
  
امام جمعه‌ی تبریز افزود: با توجه به منشا اصلی شکست‌های زنجیره‌ای آمریکا و نیز شکست‌های راهبری استکبار بر سلطه‌ی بر جهان اسلام، لازم است که جبهه‌ی مقاومت اسلامی مورد حمایت همه جانبه قرار بگیرد. 
  
وی ادامه داد: روشنگری و افشای چهره‌ی واقعی استکبار و خنثی‌سازی ریشه‌های اصلی فتنه، ارتقای آگاهی عمومی نسبت به جبهه‌ی استکبار، حفظ و تقویت وحدت و انسجام ملی از جمله موارد مورد تاکید بوده و در راستای حفظ وحدت نیز دیدار فرماندهان ارشد سپاه با رییس جمهوری نقطه‌ی عطف و اقدامی قابل تقدیر است. 
  
گفتنی است، در پایان خطبه‌ها، از محمد مهدی حسن‌زاده، حافظ کل قرآن که طی سه و نیم سال حافظ کل قرآن شد، تجلیل به عمل آمد. 
  
شایان ذکر است، در پایان نماز جمعه، پیکرهای پاک چهار شهید گمنام و پیکر پدر شهیدان قراملکی تشییع شد و در کنار آن مردم و نمازگزاران برای دفاع از مسجد الاقصی و مسلمانان مظلوم میانمار راهپیمایی کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: