• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-885-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

خاتمی:

سپاه، استخوانی در گلوی استکبار است/ می‌خواهند ایران را ناقض برجام نشان دهند

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: سپاه به یاری خداوند، چون استخوانی در گلوی استکبار و خاری در چشمان آن‌هاست. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله سید احمد خاتمی در مراسم اولین سالگرد شهدای باغ موزه‌ی دفاع مقدس استان و شهیدان جعفر سلیمانی و مرتضی اعلائی، اظهار کرد: سلام بر شهیدان نام‌آور گمنام و تازه تفحص شده، شهیدانی که ولی نعمت ما هستند و ما هر چه داریم به برکت وجود آنان است. 
  
وی با تاکید بر اینکه عزت، استقلال و امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون شهداست، گفت: آنانی که حماسه‌ی شب عملیات را درک کرده‌اند، معنای شهادت را می‌دانند، شهدات یعنی جان را به کف دست گرفتن و به میدان ایثار و فداکاری آوردن. 
  
وی با اشاره به گفته‌های شهید مطهری در خصوص جایگاه شهدا، یادآور شد: طبق فرمایش این عالم، همه‌ی اقشار مدیون شهدا هستند اما شهدا مدیون هیچکس نیستند، چرا که نفیس‌ترین کالای خود را که جانشان بود، تقدیم خدا کردند. 
  
وی ادامه داد: مدالی که امام(ره) به مردم آذربایجان داده‌اند، بر تارک این دیار تا ابدیت می‌درخشد؛ تعبیر بسیار بلند امام نسبت به مردم آذربایجان مبنی بر اینکه «آذربایجان دین خود را به اسلام ادا کرد»، عظمت و جایگاه این مردم را می‌رساند؛ هر بار که این مردم به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند، جانی تازه با شعارهای خود در وفاداری به انقلاب دمیده می‌شود. 
  
امام جمعه‌ی موقت تهران بیان کرد: نیاز به تملق نیست، آذربایجان در مقاطع مختلف دین خود را به انقلاب ادا کرده است، این دیار علامه امینی، علامه‌ی طبابایی و علامه‌ی جعفری را در خود جای داده که همانند خورشید می‌درخشند. 
  
وی افزود: مگر می‌شود به تبریز آمد از آیت‌الله مدنی و علامه‌ها و.. سخن نگفت؛ این دیار امامت جمعه‌ی شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی، شهید آیت‌الله مدنی، آیت‌الله مشگینی، آیت‌الله ملکوتی را دیده، بزرگانی که خوشنام و با افتخار به دیار حق شتافتند. 
  
وی اضافه کرد: طی ۲۲ سال نیز آیت‌الله شبستری به عنوان نماینده ولی فقیه در استات نورافشانی کرد و اکنون این علم به دست علمداری دیگر سپرده شده است؛ حجت‌الاسلام آل‌هاشم مدیری بسیار موفق در سازمان عقیدتی-سیاسی کل ارتش بوده و سه بار به عنوان نهاد ممتاز زیر مجموعه‌ی مقام معظم رهبری لوح دریافت کرده است. 
  
وی با تاکید بر اینکه امام جمعه‌ی هر شهر حکم پدر معنوی و مدیریت دینی شهر را دارد، بیان کرد: ما مدیون شهدا هستیم، استقلال امنیت و ما مدیون شهداست و برای ادای دین به شهدا در هر مقطعی عناوینی مطرح است که در مقطع کنونی دو جنبه‌ی رکنی برای ادای دین به شهدا مدنظر است. 
  
آیت‌الله خاتمی ادامه داد: عنصر بصیرت یکی از موارد ادای دین به شهدا است، اینکه بفهمیم دشمن در پی چیست و چگونه عمل می‌کند! باید بدانیم که دشمن در بیانی شفاف، در پی براندازی نظام بوده و دنیای استکبار به ویژه آمریکا با تمام قوا در پی براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است. 
  
وی گفت: زمانی این براندازی به صورت سخت و گرم بود اما اکنون دشمن ریسک نکرده و دخالت نظامی نمی‌کند، چون حمله‌ی نظامی همانا و در باتلاق گیرافتادن دشمنان همانا! دشمنان بارها تاکید کردند که دیگر رفتار گذشته را تکرار نمی‌کنیم، چون می‌دانند با دخالت نظانی، خودشان به درک واصل خواهند شد. 
  
وی افزود: چنانچه بارها در گفته‌های وزیر خارجه و وزیر دفاع آمریکا شنیده‌ایم، دشمن اینبار، تغییر از دورن را دنبال می‌کند، همانگونه که در جریان انقلاب تغییر را از درون ایجاد کردیم، براندازی از درون درحقیقت هدف قرار دادن دین و اخلاق در کشور ماست. 
  
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در سال ۱۳۶۲ در تلاویو مرکز رژیم صهیونیستی همایشی تحت عنوان راه‌های مقابله با انقلاب اسلامی برگزار شد و طی آن قطعنامه‌ای صادر کردند که یکی از بندهای آن مبنی بر این بود که برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران، راهی جز گسترش فساد، فحشا و اعتیاد در بین جوانان ایرانی نداریم! از زمان این مسیر را شروع کردند و مقام معظم رهبری این موضوع را در قالب تهاجم فرهنگی و سپس شبیخون همه جانبه‌ی فرهنگی و ناتوی فرهنگی مطرح کردند. 
  
وی با بیان اینکه جلوه‌های تهاجم فرهنگی در جامعه مشهود است، متذکر شد: روزنامه‌ها، مجلات، سینما و فیلم‌های سینمایی که بویی از انقلاب ندارند، در راستای همین برنامه هاست. 
  
وی اضافه کرد: دومین مسیر دشمن در راستای ایجاد تغییر از درون در ایران، تهاجم به ولایت است، اکنون سایش ولایت در دستور کار ضدانقلاب قرار گرفته که این اقدام گاهی مستقیم نیست، این تهاجم از حاشیه و از تهاجم به سپاه شروع می‌شود! جرم سپاه چیست که این تحریم اخیر عمدتاً تحریم سپاه و تلقی کردن آن به عنوان یگ گروه تروریستی و مقابله با قدرت موشکی انقلاب اسلامی در دستور کارشان قرار گرفته است؟. 
  
آیت‌الله خاتمی بیان کرد: سپاه به یاری خداوند، چون استخوانی در گلوی استکبار و خاری در چشمان آن‌هاست، تاکید کرد: ولی فقیه تنها رهبری سیاسی نیست، بلکه جانشین عام امام زمان(عج) بوده و در فتنه‌ی سال ۸۸، فتنه‌گران می‌خواستند این قداست را بشکنند و البته نتوانستند و مصداق جمله‌ی «هرکه با آل علی درافتاد، ورافتاد» را شاهد بودیم. 
  
وی با تاکید بر اینکه سایش ولایت یعنی جایگاه ولایت را نشناختن، تشریح کرد: سایش ولایت، دومین راهکار دشمن برای تغییر از درون در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هدف قرار دادن نظام سیاسی نیز سومین راه دشمن برای رسیدن به اهداف شوم‌شان است، اما این نظام به فضل خدا برنخواهد افتاد. 
  
وی خاطرنشان کرد: در کشور ما اصولگرا و اصلاح‌طلب تا آخرین نفس و تا آخرین قطره‌ی خون حامی نظامی اسلامی هستند. 
  
امام جمعه‌ی موقت تهران ضمن بیان اینکه دشمنان نظام، تحریم جدید را صورت داده و یک انسان نامتعادل روانی، ایران را به طور کاملا نخ نما شده تهدید می‌کند، خطاب به ترامپ گفت«ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست، عرض خود میبری و زحمت ما میداری!» 
  
وی ضمن تاکید بر دشمن شناسی و بصیرت، متذکر شد: نظام جمهوری اسلامی ایران، به فضل خداوند ماندنی است و چشم ما روشن است که فرودگاه آخر این نظام، ظهور امام زمان(عج) است، ما باید دشمن‌شناسی داشته و مستکبران را در هدفشان ناکام بگذاریم. 
  
وی با بیان اینکه مقاومت، عنصر دوم ادای دین به شهدا است، تشریح کرد: تجربه‌ی ۷۰ ساله‌ی فلسطین اشغالی می‌گوید که آبی از مذاکرات سازش، گرم نشده و اگر خیر و برکتی در فلسطین محقق شده از برکت انتفاضه‌ها و مقاومت‌ها بوده و اکنون نیز انتفاضه‌ی جدیدی در راه است. 
  
آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: در جریان برجام نیز همه‌ی ملت ایران فهمیدند که آمریکا اوج رفتار غیرانسانی را در مقابل ایران اسلامی نشان داد، اکنون این فکر را در سر خود می‌پرورانند که ایران را ناقض عهد معرفی کرده و این دروغ در عالم بی‌دینی آن‌ها امکان پذیر است؛ چرا که سازمان انرژی اتمی چندین بار تصریح کرد که ایران تخلفی نداشته اما مجلس سنای آمریکا در کمال نفهمی، تحریم‌های جدیدی را تصویب کرده به دنبال این هستند که ایران را ناقض برجام نشان دهند. 
  
وی ادامه داد: پیام شهدا این است که بر ارزش‌های اسلامی و دینی ایستادگی کنید و مطمئن باشید که دشمن عقب نشینی خواهد کرد. امام خمینی (ره) مثل آمریکا را مثل سگی تعبیر می‌کند که اگر از آن فرار کنید تعقیب خواهد کرد، باید بدانیم که اگر مقاومت هزینه دارد، سازش نیز هزینه دارد! ترامپ در سفر خود به عربستان نصف سرمایه‌ی عربستان را به غارت برد، این طور نیست که تنها مقاومت هزینه داشته باشد بلکه سازش نیز هزینه دارد! 
  
وی در پایان تاکید کرد: ما ملتی هستیم که دشمن را خسته می‌کنیم و خودمان خسته نخواهیم شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: