• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1587-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

خیابانی: رویدادهای بین المللی را در «تبریز 2018» درگیر کنیم


عضو کارگروه کمیته بازاریابی و امور بین الملل تبریز 2018 اعلام کرد: بهتر است رویدادهای بین المللی را در «تبریز 2018» درگیر کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجا‌ن‌شرقی، جواد خیابانی در جلسه مشترک کمیته بازاریابی و امور بین الملل و کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز 2018 با تاکید بر اینکه نهایت تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر رویداد تبریز 2018 می‌کند، گفت: بهتر است  رویدادهای بین المللی دیگر جهانی را در تبریز 2018 درگیر کنیم و به عنوان مثال از فوتبال روسیه 2018 ، اندونزی 2018، کره جنوبی 2018 نیز استفاده کنیم . 
  
وی با بیان اینکه مشارکت مردمی از مهم ترین بخش‌های این رویداد است، افزود: طرحی به عنوان" نهضت داوطلبی تبریز 2018" را پیشنهاد میکنم که با توجه به اصول انسان دوستی، انضباطی، اجتماعی و تعاون شهری این طرح به آسانی می‌تواند اجرایی شود و شهر اولین‌ها را به شهر بهترین‌ها تبدیل کنیم. 
  
وی با بیان اینکه در این طرح داوطلبان دو نقش تخصصی و غیرتخصصی را ایفا می‌کنند، گفت: می‌توان با آموزش افراد، برای هر بخش از گردشگران و مهمانان ورودی به تبریز تمهیدات ویژه‌ای را اتخاذ کرد و راهنمایان شخصیت‌ها، راننده‌ها و عوامل ترانسفر، راهنمایان داوطلب، پرسنل رسمی و حقوق بگیران، عوامل نظافت شهری لباس مشخص و یکسانی داشته باشند. 
  
وی با اشاره به اینکه در زمینه‌های مختلف می‌توان از نیروی داوطلب استفاده کرد، گفت: تدریس در کلاس‌های فرهنگی شهروندی، سازماندهی در میزبانی مبادی ورودی شهر، همکاری در خدمت دهی به مردم در فرودگاه‌ها، تدریس در دوره‌های آموزشی، انجام تحقیقات و پژوهش‌ها، فعالیت در زمینه انتظامات، مدیریت تورهای گردشگری، مشارکت در حوزه نظافت و راهنمایی سالخوردگان، معلولان و کودکان  از توانایی داوطلبان استفاده کرد. 
  
خیابانی مشخص شدن استراتژی  جذب داوطلب از نظر تعداد زن و مرد، تعامل داوطلب با نیروی انتظامی و امنیتی، نحوه‌ی آموزش و سازماندهی نیروها و حمایت دستگاه‌های اجرایی را از ضروریات دانست. 
  
وی تاکید کرد: در این طرح برای تجهیز هر داوطلب حدود یک میلیون تومان نیاز است و بیشتر بودجه صرف عوامل اجرایی می‌شود و از طرفی به فرض مثال اگر در تبریز  500 رستوران باشد و هر رستوران دو غذای رایگان را به داوطلبان اختصاص دهد در طول سال 365 هزار غذای رایگان در اختیار خواهیم داشت. 
  
وی خاطر نشان کرد: این طرح را می‌توان در سطح ملی و حتی بین المللی اجرا کرد و با توجه به تجربیاتی که در رویدادهای جهانی به شکل داوطلب داشته‌ام، از ارتباطات بین المللی خود نیز می‌توانم استفاده کنم.

گفتنی است، این طرح یک پیشنهاد است که نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: