• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-16814-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

بافت بیش از دو هزار تخته قالی توسط مددجویان در بهار امسال

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از بافت بیش از دو هزار تخته قالی توسط مددجویان در بهار امسال خبر داد. 
  
 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، پورمنافی گفت:  سال گذشته مددجویان قالی باف تحت حمایت کمیته امداد استان هفت هزار و 217 تخته قالی به مساحت 34 هزار متر مربع بافته‌اند که 304 میلیارد ریال ارزش داشته است.


 وی با اعلام این که 20 درصد از طرح‌های جاری اشتغال این استان را طرح‌های قالی بافی تشکیل می‌دهند، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری دو هزار و 384 تخته قالی به مساحت 10 هزار و 188 مترمربع توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد بافته شده که از این تعداد یک هزار و 813 تخته فرش، 406 ورنی و 165 عدد تابلو فرش بوده است. 
  
وی با بیان اینکه ارزش قالی‌های بافته شده در سه ماهه نخست امسال بیش از 67 میلیارد و 835 میلیون ریال بوده است، افزود: سال گذشته مددجویان قالی باف تحت حمایت کمیته امداد استان هفت هزار و 217 تخته قالی به مساحت 34 هزار متر مربع بافته‌اند که 304 میلیارد ریال ارزش داشته است. 
  
پورمنافی با بیان اینکه يكی از اهداف کمیته امداد ايجاد اشتغال پايدار و هدايت مددجويان به سمت توانمندسازی است، عنوان کرد: از مجموع قالی‎های بافته شده توسط مددجویان در سال گذشته 349 عدد ورنی و یک هزار و 158 عدد تابلو فرش بوده است. 

وی رویکرد کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از طریق اجرای طرح‎های اشتغال، آموزش‎های فنی و حرفه‎ای و پرداخت تسهیلات اشتغال عنوان کرد و افزود: اکنون بیش از 33 هزار طرح اشتغال، تحت نظارت کمیته امداد استان در حال اجرا است که از این تعداد شش هزار و 671 طرح مربوط به طرح‎های قالی بافی می‌شود. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد در سطح استان قالی بافی می‌کنند، گفت: همه مددجویان شاغل به بافت فرش با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتحادیه قالی بافان استان کارت مهارت دریافت کرده‌اند. 
  
وی با بیان این که برای ارتقای مهارت‌های مددجویان قالیباف آموزش‌های پایدارسازی و توسعه برگزار شده است، گفت: چهار هزار و 482 نفر از مددجویان قالی باف در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‎اند. 
  
پورمنافی با اشاره به اینکه حمایت از هنر قالی بافی یکی از سیاست‌های اصلی کمیته امداد در ‏زمینه اشتغال خانگی است، تاکید کرد: کمیته امداد یکی ‏از نهادهای حمایتی در مقوله اشتغال بوده که ایجاد اشتغال کوچک از جمله راه‌اندازی کارگاه‌های ‏قالیبافی را به عنوان بهترین راه‌حل برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته است.‏ 
  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان در مورد نحوه اعطای تسهیلات به مددجویان قالی باف اعلام کرد: مددجویان پس از آموزش و کسب مهارت قالی بافی بر اساس متراژ قالی و نوع بافت آن تسهیلات دریافت می‌کنند.  
  
سال گذشته مددجویان قالی باف تحت حمایت کمیته امداد استان هفت هزار و 217 تخته قالی به مساحت 34 هزار متر مربع بافته‎اند که 304 میلیارد ریال ارزش داشته است. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: