• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-16014-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

امضای قرارداد همکاری مابین مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان‎شرقی با اداره کل سلامت امور اجتماعی شهرداری تبریز

با هدف حمایت از زوج‎های نابارور کارکنان خدوم شهرداری تبریز، قرارداد همکاری مابین مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان‎شرقی با اداره کل سلامت امور اجتماعی شهرداری تبریز امضا شد. 
  
دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهس استان در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، در این خصوص اظهار کرد: یکی از رسالت‎های جهاد دانشگاهی در حوزه‎ی پژوهش، ارائه‎ی خدمات به آحاد مردم جامعه است و با توجه به این که مشکل ناباروری در کشور ما 22 درصد و هفت درصد بیشتر از درصد جهانی می باشد، از این رو مرکز درمان ناباروری سازمان جهاد دانشگاهی استان اقدام به ارائه‎ی خدمات به زوجین نابارور کرده است. 
  
وی افزود: در راستای فعالیت‌های مراکز‎ پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی از جمله رویان و ابن سینا، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان نیز خدمات خود را در این عرصه آغاز کرد و با بهره‎گیری از کادر پزشکی زبده و تجهیزات بسیار خوب مشغول اراده‎ی خدمات به زوجین نابارور است. 
  
وی عنوان کرد: با تکیه بر منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین رسالت‎های سازمان جهاد دانشگاهی، هدف ارائه‎ی خدمت به تمام آحاد جامعه است و از این رو  ارائه‎ی عادلانه‎ی منابع بین آحاد جامعه از مهم‎ترین رویکردهای این مرکز به شمار می‎آید و بر همین اساس این تفاهم نامه در راستای ارائه‎ی خدمات به قشر زحمت کش و تاثیر گذار شهرداری امضا شد و لازم به ذکر است اینان نقش موثری در عنوان "تبریز، شهر اولین‎ها" دارند. 
  
دکتر محسنی با اشاره به خدمات ارائه شده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان گفت: این مرکز علاوه بر ارائه‎ی خدمات ناباروری، شامل آزمایشگاه جنین شناسی، کلینیک مردان، کلینیک زنان، آزمایشگاه‎های ژنتیک و ... نیز هست که تمامی خدمات را در قالب یک مجموعه ارائه می‌کند تا مراجعان در کم‎ترین زمان ممکن از بیشترین خدمات بهره‌مند شوند. 

دکتر"علیرضا رحیمی"، مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز نیز در این خصوص اظهار کرد: اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری رسالت آموزش به شهروندان و پیشگیری را بر عهده دارد و از این رو درمان پرسنل شهرداری بر عهده‌ی این اداره است. 

وی افزود: هم اکنون حدود 12 هزار نفر به ارائه‎ی خدمات در شهرداری تبریز مشغول هستند و اینان نیاز به خدمات درمانی خاصی دارند و در مقایسه با سایرین و به دلیل شرایط خاص کاری، نیاز به توجه ویژه‎ای دارند و اداره کل سلامت شهرداری توجه خاصی را نسبت به اینان دارد و درمانگاه‎های شهرداری نیز خدماتی را به آنان ارائه می‎کنند. 
  
وی افزود: ارائه‎ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی با توجه به تجهیزات درمانگاه‎های شهرداری و نیروی انسانی امکان پذیر نبود و به همین دلیل با امضای این تفاهم نامه گام مثبتی در راستای حل مشکلات ناباروری برداشته شد. با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و تشویق مردم برای افزایش جمعیت و باروری، اداره کل سلامت شهرداری نیز به منظور عمل به این اهم اقدام کرد. 
  
رحیمی عنوان کرد: با توجه به شناخت از مجموعه‎های درمانی در سطح شهر و پس از بازدیدهای به عمل آمده از زیرساخت‌های این مرکز و کادر مجرب آن،مرکز درمان ناباروری سازمان جهاد دانشگاهی استان که یکی از بهترین مرکزها به شمار می‎آید، برای همکاری و به منظور ارائه‎ی خدمات به پرسنل شهرداری انتخاب شد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: