• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-15714-5
  • خبرنگار : 1171
  • منبع خبر : ----

انتقاد "جبارزاده" از انتخاب شدن مدیران پروازی

استاندار آذربایجان‎شرقی گفت: جای تعجب است که یک کارخانه هشت ماه مدیرعامل نداشته باشد. مدیران تهران نشین گاها مدیری را برای کارخانه‎های دیگر انتخاب می‎کنند که مدیر پروازی است و در ماه یک بار به آن استان سفر می‌کند که هیچ تاثیری بر حال آن کارخانه ندارد. 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده در دیدار مدیران سازمان تامین اجتماعی و با اشاره به بلاتکلیفی برخی از واحدهای تولیدی سازمان تامین اجتماعی در استان اظهار کرد: از مدیران تهران نشین و کسانی که مسئولیت واحدهای تولیدی مربوط به سازمان تامین اجتماعی استان را عهده دار هستند، به شدت گله مندم. 
  
 وی عنوان کرد: مکالمات تلفنی و حضوری و تذکرات  در طی یک سال اخیر هیچ فایده‎ای نداشته و چگونه می‌شود از تامین اجتماعی و حمایت از مستمری بگیر صحبت کنیم، ولی از سوی دیگر کارخانه تحت پوشش این سازمان، هشت ماه بدون مدیرعامل باشد. 
  
وی افزود: شخصی باید مدیر کارخانه باشد که دوش به دوش کارگر در خدمت تولید باشد و به جرات می‌توان گفت که  در سال تولید و اشتغال، کارخانه‎ی بدون مدیر، قابل قبول ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان‎شرقی نیست.  از مجموعه تامین اجتماعی استان رضایت داریم و مسئولیت اداره این کارخانجات با مدیران تهران نشین این سازمان است و متاسفانه این اختیارات واگذار نمی‌شود. 

جبارزاده خطاب به مدیران تهران نشین با لحنی منتقدانه گفت: اگر فرصت و حوصله اداره این کارخانجات را ندارید، اداره واحدهای تولیدی آذربایجان‌شرقی را به مدیران غیرتمند، باهمت و توانمند استان واگذار کنید. این آخرین تذکر من است. اگر در 10 روز آینده مدیرعامل این کارخانجات انتخاب نشود، ستاد مقاومتی استان تشکیل و اداره کارخانجات بدون مدیرعامل را خودمان بر عهده گرفته و اجازه ورود هیچ مدیر پروازی و خارج از استان را نخواهیم داد. 
  
 وی خطاب به خبرنگاران با بیان اینکه انتقاد شدید استان از بی تفاوتی برخی مدیران تهران نشین را به بهترین شکل ممکن منتشر کنید، افزود: همانطور که به فکر درمان و معلولیت کارگران هستیم، حفظ سهام و حق و حقوق کارگران نیز وظیفه ماست. چطور می‎شود سرم سازی تبریز در اوج نیاز کشور به سرم چندین ماه مدیر نداشته باشد، ضمن حمایت از کارخانه قبول نیست که تعطیل شود. سیمان صوفیان واحدی است که در به در به دنبال مدیر و فردی هستیم که با آن در مورد مسایل و مشکلات کارگری کارخانه صحبت کنیم. 

وی با اشاره به مشکلات اخیر پیش آمده در کارخانه سیمان صوفیان گفت: مدیریت ارشد استان جوابگوی مسایل و مشکلات کارگران این کارخانه شده و مدیر آن در تهران مدیریت می‌کند. 

جبارزاده تاکید کرد: اگر این اخطار 10 روزه تحقق نیابد، ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌شرقی تشکیل و به طور جدی موضوع را پیگیری خواهد کرد و تصمیمات لازم را در دفاع از حق و حقوق کارگران خواهد گرفت. در ابتدای قبول مسئولیت اداره استان با مدیران استانی این سازمان قرار را بر این گذاشتیم تا مراکز درمانی استان را به قطب درمانی کشور به خصوص شمالغرب کشور تبدیل کنیم که اقدامات بسیار خوبی در این خصوص انجام شده است. 

وی افزود: امروز اکثر بیمارستان‎های استان به قطب درمانی شمالغرب کشور تبدیل شده و رضایتمندی مردم از دریافت خدمات درمانی و بیمارستانی افزایش یافته است. افزایش امکانات و تجهیزات و به روز رسانی تجهیزات درمانی و بیمارستانی،  توسعه درمانگاه‌‎های تامین اجتماعی از جمله خدمات بزرگی است که طی چهار سال گذشته انجام گرفته است. 
  
وی از افزایش تعداد درمانگاه‌های تامین اجتماعی در شهرستان‎های استان خبر داد و عنوان کرد: تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی شبانه روزی در شهر سهند در اولویت ویژه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: