• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-8987-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

فرماندار تبریز تاکید کرد:

تنوع در رشته‌های هنری نمایشگاه ملی صنایع دستی، جاذبه‌ای برای جذب گردشگران

فرماندار تبریز در بازدید از هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز، تنوع در رشته‌های هنری این نمایشگاه را از جاذبه‌های لازم برای جذب گردشگران، داخلی و خارجی بر شمرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، رحیم شهرتی فر با بیان این مطلب اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی تبریز دارای ظرفیت‌های بالا جهت برگزاری انواع نمایشگاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است و برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی نیز یکی از ظرفیت‌های ارزنده‌ی این مجموعه است. 
  
وی افزود: هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز این فرصت را برای مردم تبریز و همچنین  گردشگران خارجی و داخلی استان فراهم آورده تا با مراجعه به این مکان با آثار فاخر هنری هنرمندان ایرانی آشنا شوند، همچنین این رویداد، فرصتی طلایی برای هنرمندان نیز محسوب می‌شود تا علاوه بر معرفی محصولات هنری خود به مردم تبریز، با برقراری ارتباط با هنرمندان سایر شهرها تولیدات خود را گسترش داده و همفکری لازم را برای ارتقاء سطح کیفیت محصولات خود انجام دهند. 
  
وی تاکید کرد: طبق گزارشاتی که از این نمایشگاه به دستمان رسید، استقبال شایان توجهی از هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز به عمل آمده است و عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قابل تقدیر است. 
  
فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان با برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی اقدامات لازم را جهت استفاده از ظرفیت‌های صنایع دستی استان برای رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸، آغاز و این فرصت طلایی را برای هنرمندان ایجاد کرده است. 
  
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه هنر در تبریز از قدمت بالایی برخوردار است و در تاریخ نیز همیشه زبانزد بوده است، به یقین می‌توان گفت اگر تبریز ۲۰۱۸ با موفقیت پیش رود قطعاً صنایع دستی آذربایجانشرقی در کسب این موفقیت نقش به سزایی خواهد داشت، چرا که هنر آذربایجان در عرصه هنری کشور پیشگام بوده است. 
  
وی با بیان به اینکه برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند صنایع دستی را که در گذشته وجود داشته و اکنون به فراموشی سپرده شده‌اند را دوباره احیا کند،گفت: هنر آذربایجان را می‌توان یکی از بخش‌های ناگسستنی تاریخ هنر در جهان دانست به همین دلیل بسیاری از صنایع دستی آذربایجان در طول تاریخ و با انقلاب‌های صنعتی و برخی از رویدادهای تاریخی مواجه شده و به فراموشی سپرده شدند، اما برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی قابلیت آن را دارد تا هنر تاریخی این خطه را جانی تازه بخشد و مردم را با هنر تاریخی خود آشنا کند. 
  
وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تبریز و بازدید از هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز، اظهار کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طی سفری که به تبریز داشتند با شرکت در چند جلسه و حضور در چند کارگروه اجرایی در ارتباط با امور فرهنگی و هنری استان در راستای تبریز ۲۰۱۸، اقدامات مهمی را جهت حمایت از فعالان حوزه فرهنگ و هنر آذربایجان برنامه‌ریزی کرده که از جمله آن می‌توان به برنامه‌ریزی برای تخصیص اعتبارات و تسهیلات به مشاغل خانگی و برخی از مشاغل دستی که توسط زنان سرپرست خانوار و همچنین سایر هنرمندان فعال این زمینه انجام می‌شود، اشاره کرد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: