• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-8387-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

اگر بین تهران و شهرستان‌ها تبعیضی باشد، مجلس پیگیری می‌کند


رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در زمینه رسیدگی و توجه دستگاه‌ها به عرصه‌ی هنر بین تهران و شهرستان‌ها تبعیضی باشد، از طریق مجلیس پیگیری می‌کنیم. 
  
به گزارش ایسنا، جمشید جعفرپور در جلسه نشست اعضای کمیسیون فرهنگی با فعالان و اصحاب فرهنگ‌وهنر، سمن‌ها و انجمن‌ها و موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی پتانسیل و توانایی بالایی دارد و در مقابل مطالباتی که هنرمندان این استان از مجلس دارند، انتظارات زیادی نیز کمیسیون فرهنگی از این خطه دارد، اظهار کرد: مجلس اجازه اضافه کردن ت مالی بر دوش دولت ندارد ولی پیشنهادات و نقطه نظرات هنرمندان را به گوش آنان می‌رسانیم و در مجلس نیز از لحاظ قانون‌گذاری می‌تواند در راستای حل مشکلات هنرمندان بکوشد. 
  
وی ادامه داد: افرادی که به شکل خودجوش در عرصه فرهنگ فعالیت می‌کنند نسبت به افرادی که  بر اساس حکم و وظیفه دولتی خود در این حوزه مشغولند، بسیار اثرگذارتر است. 
  
وی تاکید کرد: بانوان نیز بخش مهمی از هنر را به دوش می‌کشند و انتظار داشتم آنان نیز در این جلسه به بیان نقطه نظرات خود می‌پرداختند. 
  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این نشست با تاکید بر اینکه فراکسیون قرآن و عترت مجلس در حوزه قرآن فعالیت بسیار خوبی دارد، گفت: در برنامه ریزی های مربوط به حوزه قرآن، از هر استان نماینده‌ای انتخاب شده است تا در جلسات و تصمیم گیری‌ها حضور داشته باشند. 
  
حجت السلام نصرالله پژمان‌فر ادامه داد: این افراد همان رابط‌های قرآنی هستند که از تمامی استان ها برای رسیدگی به نیازهای هر استان، انتخاب شده‌اند. 
  
نائب رئیس دیگر کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه سمن ها و انجمن های مردم نهاد، عام المنفعه و خیرخواهانه هستند، گفت: سمن ها دروازه کشف سرمایه‌های اجتماعی برای جامعه هستند و دولت وظیفه دارد بستر و شرایط لازم را برای آنان فراهم کند. 
  
اصغر مسعودی تاکید کرد: منطقه آذربایجان هنرمند پرور و هنر دوست است و سمن‌هایی که در این خطه تشکیل می‌شوند، باید شاعرانی هم‌چون پروین و شهریار را به جامعه هدیه دهند. 
  
گفتنی است در این نشست جمعی از نمایندگان انجمن ادبی، موسیقی، خوشنویسی، نمایندگان سمن‌ها، ناشران،  نویسندگان، سینماگران و فیلم سازان حضور داشتند و از دغدغه‌های خود در عرصه فعالیتشان صحبت کردند و مطالبات خود را به اعضای کمیسیون فرهنگی گفتند. 
  
هم چنین در این نشست از آلبوم ترتیل تصویری قرآن کریم استاد زارعان رونمایی شد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: