• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-7587-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

آبدار:

انتخاب شدن برای «پایتخت گردشگری اسلامی» هر 57 سال یکبار نصیب یک کشور می‌شود


مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: انتخاب شدن برای «پایتخت گردشگری اسلامی» هر 57 سال یکبار نصیب یک کشور می‌شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار در ر نشست مشترک تبریز 2018 با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و مسئولان استانی با اشاره به اهمیت گردشگری و نقش آن در توسعه اقتصاد کشور، گفت: با توجه به اینکه «تبریز 2018» یک رویداد بین المللی است، باید از تمامی ظرفیت خود برای معرفی تبریز و برگزاری هرچه بهتر این رویداد تلاش کنیم. 
  
وی یاد آور شد: 10 درصد از اعتبارات وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها به تبریز 2018 اختصاص داده می‌شود و از طرفی ردیف اعتبارات ویژه 2018 در مجلس در نظر گرفته شده است. 
  
وی از درگیری 22 دستگاه اجرایی در خصوص این رویداد خبر داد و افزود: جلسات متعددی در این راستا با دستگاه‌های مختلف در مقاطع زمانی مشخص برگزار می‌شود تا هماهنگی لازم برای این امر میسر شود. 
  
 آبدار تاکید کرد: برای پوشش کل استان، پنج محور گردشگری در سطح استان تعریف شده است تا از همه پتانسیل‌های استان استفاده کنیم. 
  
وی بیان کرد: 42 درصد از پروژه‌های مربوط به تبریز 2018، کوتاه مدت و 58 درصد از پروژه‌ها میان مدت خواهد بود و امیدواریم این پروژه‌ها در زمان‌های مشخص شده به اتمام برسد. 
  
آبدار در پایان، مشارکت همه ‌ی دستگاه های اجرایی در سطح ملی و استانی را برای تبریز 2018 ضروری دانست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: