• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6084-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

دنبال تسهیلات دولتی در دولت دوازدهم نیستیم/ وزارت صنعت را به ما اجاره دهید


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اگر ما را به عنوان رزمندگان جبهه اقتصادی می‌دانید با ما هم مثل رزمندگان جبهه نظامی برخورد کنید؛ ما در دولت دوازدهم دنبال تسهیلات دولت نیستیم و حتی می‌خواهیم بگوییم وزارت صنعت را به ما اجاره دهید و ما طوری اداره می‌کنیم که وزارت اقتصاد هم آسیبی نبیند. 
  
 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، ابوالفضل سهل‌آبادی در همایش روز صنعت و معدن در هتل کایای تبریز با بیان اینکه اتفاقات دولت یازدهم مثبت بود ولی بخشی از تواقعات ما برآورده نشد، اظهار کرد: انتظار ما از دولت در رابطه با نرخ ارز هنوز به قوت خود باقی است؛ همچنین چرا کشور باید اینگونه گرفتار کالای قاچاق شود؟ تولیدکنندگان نمی‌گویند مالیات نمی‌دهیم؛ اما می‌گویند طریقه وصول مالیات در بخش ارزش افزوده مشکلات زیادی به بار آورده و مسئولان باید به راهکارهای پیشنهادی ما توجه کنند. 
  
وی با اعلام اینکه تولیدکنندکان کالاهای خود را در طولانی مدت به فروش می‌رسانند، تصریح کرد: انصاف نیست هر سه ماه یکبار برای تسویه حسابی که یکسال بعد چک آنرا می‌گیریم، مراجعه کرده و جریمه‌های سنگین دهیم. 
  
سهل آبادی با انتقاد از اینکه سهم 30 درصدی درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به تولید نمی‌رسد، اعلام کرد: چند سال از این اتفاق گذشته، اما ریالی دریافت نکردیم و تازه با افتخار هم می‌گویند که جرایم ما رو بخشیدند! 
  
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با انتقاد از بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی، بیان کرد: با اینکه اعلام می‌کنند نرخ تسهیلات بانکی 18 درصد است؛ اما با احتساب دیرکرد حدود 40 درصد می‌شود که با این بهره چرخ صنعت نمی‌چرخد. 
  
وی با تأکید بر اینکه شبکه‌ی توزیع باید به کمک شبکه‌ی تولید آید، خاطرنشان کرد: نباید کالاهایی که در داخل تولید می شوند، از خارج وارد شوند و شرکت های نفتی نیز نهایت سعی و تلاش خود را انجام دهند تا نیازهای خود را از داخل تأمین کنند. 
  
وی با اعلام اینکه با ما با یونی دو قرارداد بستیم، خاطرنشان کرد: بر این اساس شرایطی پیش آمده که واحدهای کوچک و متوسط  عضو اس پی ایکس شوند تا ارتباطات بین المللی برقرار شود. 
  
سهل آبادی با بیان اینکه در ساخت سوریه مشارکت خواهیم کرد، گفت: در سفر به سوریه با چند وزیر و نخست وزیر سوریه ملاقات کردیم یک خط اعتباری از طرف ایران برای سوریه آماده شده و مذاکره ای کردیم قرار شد شرکتی را به ثبت برسانیم که شرکت سهامی عامی است که تمام همکاران خانه صنعت و معدن می توانند شریک شوند. همچنین دنبال آن هستیم تا در 1800 فروشگاه زنجیره‌ای سوریه کالاهای ایرانی را به فروش برسانیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: