• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5884-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی:

بسیاری از مشکلات صنعت و شهرک‌های صنعتی مرتفع شده است


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی آموزش برای مدیران در حوزه صادرات را ضروری دانست و گفت: مدیران بانکی به همراه استاندار آذربایجان‌شرقی سال گذشته از نزدیک در جریان مشکلات واحدهای تولیدی قرار گرفتند که بسیاری از مشکلات صنعت و شهرک‌های صنعتی مرتفع شده و تعدادی از آن‌ها از وضیعت بحرانی گذر کردند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد حسین باقری در همایش روز صنعت و معدن در هتل کایای تبریز، اظهار کرد: باید دست در دست هم دهیم تا موانع بر سر راه واحدهای تولیدی مرتفع شده و زمینه اشتغال‌زایی فراهم شود. 
  
وی با بیان اینکه نباید تمامی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را گردن دولت بیندازیم، افزود: خود واحدهای تولیدی نیز مشکلات خود را سر لوحه کار خود قرار دهند تا با جذب سرمایه‌گذار بتوانند ضمن افزایش تولید، اشتغال را برای جوانان فراهم کنند. 
  
باقری با اشاره به اینکه مشکلات در حوزه صنعت بسیار جدی است، اظهار کرد: در این راستا، ضروری است رشته‌های تحصیلی در حوزه صنعت در دانشگاه‌های استان ایجاد شود تا شاهد توسعه واحدهای تولیدی باشیم. 
  
وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته جهت واردات مواد اولیه از خارج وام شش درصدی تخصیص می‌یافت؛ به طوری که اکنون چنین امکاناتی برای واحدهای تولیدی فراهم نیست. 
  
همچنین باقری بر ضرورت کاهش نرخ سود تسهیلات و سود سپرده‌ها تأکید کرد. 
  
وی تصریح کرد: واحدهای تولیدی زیر 10 درصد سود دارند؛ بنابراین تمامی واحدهای تولدی درصدد سپرده‌گذاری به منظور  دریافت سود هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: