• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-6887-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با ایسنا:

زیباسازی در تبریز به هزینه‌های چند میلیاردی نیاز ندارد


منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز معتقد است  که  زیباسازی در تبریز برای گردشگران و مهمانان ورودی، هزینه‌های چند میلیاردی نیاز نیست. 
  
محرم محمد زاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر اینکه گردشگر برای مشاهده فرهنگ ایرانی به تبریز می‌آید و درجه هتل‌ها به تنهایی نمی‌تواند گردشگران را به خود جذب کند، گفت: بدون نیاز به هزینه‌های زیاد، با اجرای چند ایده ساده می‌توان جلوه‌ی زیبایی به شهر بخشید و آن را برای گردشگران آراست که به عنوان مثال می‌توان تبریز را به شهر رنگ‌ها تبدیل کرد و با رنگ‌آمیزی خانه‌های اطراف شهر روحی تازه  به جان این شهر دمید. 
  
وی با اشاره به اهمیت معرفی درست و برندسازی مشاهیر آذربایجان و اماکن دیدنی تبریز، یاد آور شد: تبریز و آذربایجان‌شرقی پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد و با برند سازی در طول زمان می‌توان بر روی آن سرمایه گذاری کرد. 
  
وی تاکید کرد: در تبریز 2018 نباید انتظار چندانی داشت و از طرفی این رویداد فقط متعلق به شهرداری نیست و ضروری است تمامی دستگاه‌های اجرایی مربوطه مشارکت لازم را داشته باشد. 
  
محمد زاده با اشاره به اینکه می‌توان منطقه خاصی از شهر را به مکانی برای استراحت و تفریح گردشگران راه اندازی کرد، گفت: اجرای موسیقی بی‌نظیر عاشیق در اماکن گردشگری تبریز و سرو غذاهای محلی توسط  افرادی که لباس‌های محلی به تن کرده‌اند و نیزمی‌توان صنایع دستی تولیدی خانم‌های خانه دار را به فروش رساند. 
  
وی آموزش گروه‌های مرتبط با گردشگری را بسیار مهم دانست که در این راستا آموزش تاکیسرانان و خود مردم از ضروریات است که با معرفی همه جانبه از تبریز و آذربایجان‌شرقی می‌توان این شهر زیبا را در برنامه سفر گردشگران گنجاند. 
  
وی با بیان اینکه شورای دوره پنجم ممکن است نتواند همه‌ی مشکلات این شهر را حل کند، تاکید کرد: در این دوره در تلاش هستیم  به بیشتر مشکلات شهری رسیدگی کنیم چرا که با پنهان کردن مسائل نمی‌توان کار به جایی پیش برد و این‌ها همه نیازمند همکاری تمامی بخش‌هاست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: