• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-13914-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

دستگاه‌های فرهنگی، آن‌گونه که باید در معرفی الگوهای مناسب برای جوانان موفق نبوده‌اند


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دستگاه‌های فرهنگی، آن‌گونه که باید در معرفی الگوهای مناسب برای جوانان و نوجوانان موفق نبوده‌اند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمد علی آل هاشم در اجتماع مردمی عفاف و حجاب در تبریز اظهار کرد: حجاب و عفاف برخاسته از باور درونی است و میزانی برای سنجش عبودیت بندگان در نزد خدواند به شمار می‌رود. 
  
وی با بیان این‌که بسیاری از اندیشمندان معتقدند که حجاب حق الله است، افزود: ولی و همسر یک زن، نمی‌تواند او را از حجاب بازدارد و عفاف نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه بازمی‌دارد. 
  
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: هر انسان معتقدی باید تعبدا و نه به خاطر مصالح عمومی این حق و حد الهی را ادا کند و زنان محجبه به خاطر باورهای دینی دارای منزلت بالاتری در پیشگاه الهی هستند. 
  
وی به خانواده‌ها در جهت مراقبت از نفوذ فرهنگ غرب هشدار داد و گفت: دشمن در قالب جنگ نرم هجمه گسترده‌ای علیه مبانی اخلاقی و دینی ما شکل داده و متاسفانه تا حدودی هم موفق بوده است و دستگاه‌های فرهنگی، آن‌گونه که باید در معرفی الگوهای مناسب برای جوانان و نوجوانان موفق نبوده‌اند. 
  
حجت الاسلام آل هاشم بیان کرد: یکی از علل رواج بدحجابی در جامعه، ضعف در تبیین صحیح فرهنگ اسلام است و ترویج فرهنگ تساهل و تسامح، موجب کم‌توجهی به امر حجاب شده است. 
  
امام جمعه تبریز افزود: ترویج مدگرایی، یکی از شیوه‌های دشمن برای تاثیرگذاری در باورهای اخلاقی جامعه اسلامی است و زنان ما باید وظیفه دینی و اخلاقی خود را در راستای رسالت انسانی انجام دهند تا توطئه‌های دشمنان خنثی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: