• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5384-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

افتتاح هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و اولین نمایشگاه فرش دستباف تبریز


هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و اولین نمایشگاه فرش دستباف تبریز امروز(سه شنبه) در محل نمایشگاه‌های بین المللی تبریز افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: در این نمایشگاه 170غرفه صنایع دستی از 29 استان کشور حضور دارند.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم تاکید کرد: برای اولین بار نیز نمایشگاه فرش دستباف با حضور جمعی از قالیبافان استان از امروز آغاز به کار کرد.

حسین نجاتی از شرکت 140غرفه‌ی فرش دستباف در این نمایشگاه خبر داد و افزود: هنرمندانی از هریس، اهر، مراغه و دیگر مناطق استان در نمایشگاه فرش دستباف تبریز حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه حدود 35 درصد از صادرات کشور در سال گذشته از آذربایجان شرقی بوده است، بیان کرد: امیدواریم این میزان افزایش یابد و هم چنین می‌توان گفت  بیشتر مقاصد صادراتی ما به کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا است.

گفتنی است، هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز از 20 تیر تا 24 تیر، از ساعت 16 الی 22، در سالن امیر کبیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: