• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-3485-5
  • خبرنگار : 1171
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی:

فرمانداران موظف هستند اعضای جدید شوراها را توجیه کنند


 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: چرا باید برای انتخاب شهردار فلان منطقه، در شهرداری زد و بند کنند؟ فرمانداران موظف هستند که اعضاهای جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا را نسبت به قوانین و آیین نامه های موجود شورای شهر، توجیه کنند و نیز مکلف هستند که از این پس نیز با هرگونه قصور و تخلفی، مبارزه کرده و مر قانون را اجرا کنند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سعید شبستری خیابانی در همایش مشترک فرمانداران و بخشداران استان با اشاره به برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم، یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری بود که خوشبختانه این مهم محقق شد. 
  
 وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم استان در مقایسه با تعدادی از دیگر استان‌های کشور بسیار بی نظیر بود، عنوان کرد: حضور پررنگ مردم استان در این دوره از انتخابات و بالا بودن میزان آرای دکتر روحانی در انتخابات نسبت به کاندیداهای دیگر ریاست جمهوری، حاکی از موفق بودن عملکرد دولت در استان و همچنین رضایتمندی نسبی مردم  از زحمات مسئولان است که باید از این پس نیز بیش از پیش برای رفع مشکلات اقشار مختلف مردم تلاش کنیم. 
  
وی اظهار کرد: میزان خدمات ارائه شده به مردم استان در برخی شاخص‌ها با عملکرد مسئولان امر در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 92، برابری می‌کرد. 
  
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اکثر مردم ایران اسلامی علی رغم مشکلات مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، به دلیل اینکه از افراط و تفریط خسته شده‌اند به گفتمان عقلانیت و اعتدال رأی داده و برای بار دوم، مسئولیت اجرایی کشور را به دکتر روحانی سپردند و ما مسئولان باید قدردان حمایت همیشگی مردم بوده و به آنان به عنوان ولی نعمت خود و مهم ترین سرمایه‌های اجتماعی نظام، توجه کنیم. 
  
به گفته شبستری، در اثر سیاست‌های مدبرانه دولت تدبیر و امید، جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان افزایش یافته است. 
  
وی در بخش دیگری از سخنان خود، اقتصاد مقاومتی را یکی از مهم ترین ضروریات فعلی کشور دانست و گفت: خوشبختانه آذربایجان‌شرقی در حوزه اقتصاد مقاومتی در مقایسه با استان‌های دیگر، عملکرد بسیار خوبی دارد، چرا که تمامی مسئولان دست به دست هم داده و دوشادوش مردم، برای رفع مشکلات در تمامی حوزه ها گام برداشته و برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق سیاست‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی تلاش کرده‌اند. 
  
وی از فرمانداران و بخشداران استان خواست که بدون توجه به حواشی، در فضای پساانتخابات برای تحقق برنامه های دولت یازدهم بیش از پیش تلاش کنند. 
  
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از حاشیه سازی برخی ها با عنوان انتقاد سازنده از دولت عنوان کرد: متاسفانه این افراد خواه یا ناخواه در جهت تحقق هدف دشمن حرکت می کنند. 
  
شبستری با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان نیز گفت: تنها 37 درصد از اعضای شوراهای شهر در استان؛ در این دوره از انتخابات نیز موفق به ورود در پارلمان محلی شدند. در روستاها نیز 44.5 درصد شوراهای روستا برای بار مجدد انتخاب شده اند. با دقت در این آمار می توان پی برد که اکثر مردم از عملکرد شوراهای چهارم در شهر و روستای خود راضی نبوده و خواستار تغییر در پارلمان محلی بوده اند. به عنوان مثال چرا باید بیش از 70 درصد مصوبات فلان شهر، مربوط به هبه باشد؟ 

وی اظهار کرد: چرا باید برای انتخاب شهردار فلان منطقه، در شهرداری زد و بند کنند؟ فرمانداران موظف هستند که اعضاهای جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا را نسبت به قوانین و آیین نامه های موجود شورای شهر، توجیه کنند. فرمانداران نیز مکلف هستند که از این پس نیز با هرگونه قصور و تخلفی، مبارزه کرده و مر قانون را اجرا کنند. 
  
وی خطاب به فرمانداران تمامی شهرستان ها مهلت داد که در عرض دو هفته آتی، برنامه مدون هر شهرستان در راستای ایجاد اشتغال و تقویت تولید را ارائه کنند. 
  
شبستری با تاکید بر لزوم رسیدگی کامل به مشکلات مردم و همچنین اطلاع رسانی فعالیت های انجام شده دولت در شهرستان ها ادامه داد: تمامی مسئولان استان و شهرستان مکلف هستند که بدون توجه به حواشی مطرح شده  تا آخرین روز مسئولیت خود در خدمت مردم باشند و به هیچ بهانه ای از انجام وظایف خود، شانه خالی نکنند. 
  
وی همچنین بر لزوم حضور قدرتمند شهرستان های استان با طرح های بدیع و خلاقانه در جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز نیز تاکید کرد. 
  
لزوم آمادگی برای رزمایش زیستی استان، صرفه جویی و مدیریت بهینه در مصرف آب و برق ، توجه به کاهش مشکلات فرهنگی و اجتماعی در استان و همچنین تلاش برای کسب آمادگی های لازم در راستای میزبانی شایسته از گردشگران کشورهای اسلامی در تبریز و در سال 2018 از دیگر مواردی بود که شبستری به آن تاکید کرد. 
  
رضا استاد رحیمی، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست از زحمات فرمانداران و بخشداران در برگزاری انتخابات با شکوه در استان تشکر کرد و گفت: خوشبختانه مردم ایران اسلامی، به وعده های  بی اساس برخی کاندیداهای ریاست جمهوری" نه" گفته و گفتمان اعتدال را بر هر موضوع دیگری در کشور ترجیح دادند. 
  
وی با تاکید بر لزوم ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی در تمامی حوزه ها ابراز کرد: از این پس تمامی مسئولان باید با روحیه مضاعف در راستای ارائه خدمات بی منت و خالصانه به مردم تلاش کنند. 
  
استوارآذر، مدیرکل امور اجتماعی استانداری نیز در این نشست به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان پرداخت و ادامه داد: دبیرخانه دائمی پنج آسیب اولویت دار استان به صورت مجزا  راه اندازی شده و  برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان تلاش می کنیم. 
  
وی تعداد سمن های فعال و دارای مجوز استان تا پایان سال 92 را 430 مورد اعلام کرد و ادامه داد: تعداد این سمن های فعال استان در چهار سال اخیر به بیش از 600 مورد افزایش یافته است. 
  
وی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی سمن های استان در آینده نزدیک خبر داد. 
  
احمد جهانسری، مدیرکل پدافند غیرعامل استان با قدردانی از فرمانداران و بخشداران استان به دلیل همکاری خوب با اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گفت: هم اکنون در استان، هیچ پروژه ای بدون داشتن پیوست پدافند غیرعامل اجرا نمی شود. 
  
وی با بیان اینکه تدوین پیوست پدافند غیرعامل در استان از سوی چندین شرکت معتبر و با نظارت اداره کل پداند آغاز شده است گفت: بررسی امنیت سایت های ادارات و دستگاه های اجرایی را نیز آغاز کرده ایم. 
  
وی همچنین از برگزاری رزمایش زیستی در تبریز، مرند و سراب خبر داد. 
  
گفتنی است در این جلسه، برخی از فرمانداران و بخشداران شهرستان های استان نیز به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: