• جمعه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-3185-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت تبریز:

اهل قلم حافظان خون شهدا هستند


امام جمعه موقت تبریز با اشاره به سالروز قلم تاکید کرد: اهل قلم حافظان خون شهدا و انقلاب ارزشمند جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، آیت الله سید محمد تقی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به جایگاه قلم و کتاب در جامعه‌ی اسلامی، گفت: خوشا به حال آنان که با قلم خود به اسلام خدمت کرده و فرهنگ اسلامی را حفظ می کنند و آن را برای آیندگان به یادگار می‌گذارند.
 
وی توجه به اهمیت قلم، دانش و معلمان را از ضروریات دانست و افزود: معلمان به وسیله‌ی قلم، احکام آموزشی دینی و نیز وظایف فرزندان در مقابل والدین را به شاگردان خود آموزش می‌دهند چراکه فرزندان سرمایه‌های خانواده و جامعه اسلامی هستند.
 
وی همچنین انتقال تجربه‌های گذشتگان به نسل‌های آینده را از دیگر کارکردهای مهم قلم عنوان کرد و گفت: احکام اسلامی به واسطه ی کتاب وحی و نیز تفکرات با ارزش عالمانی چون علامه طباطبایی و علامه جعفری به وسیله‌ی قلم به دست ما رسیده است.
 
امام جمعه موقت تبریز به اهمیت  امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی و در بین مردم جامعه اشاره کرد و افزود: تمامی افراد جامعه باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر حساسیت ویژه داشته باشند و همواره همدیگر را به این دو امر دعوت کنند.
 
وی  در بخشی از سخنان خود فرارسیدن  سالروز درگذشت آیت الله سید جواد حسینی خامنه ای، پدر رهبر معظم انقلاب در 14 تیر ماه 1365 هجری شمسی و نیز درگذشت آیت الله سید حسین طباطبایی بروجردی در 13 شوال سال 1380 هجری قمری را تسلیت گفت.
 
وی با اشاره به روز ادبیات کودکان و نوجوانان، یاد آور شد: خانواده‌ها باید تربیت درست کودکان و نصیحت به موقع نوجوانان را همیشه در نظر داشته باشند و آن را با جدیت دنبال کنند.
 
امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه پهلوانی و ورزش زورخانه ای جزو موضوعات اساسی در کشور است، خاطر نشان کرد: پهلوانان با همت خود و نیز الهام از اشعار مذهبی و لفظ " یا علی" در مقابل دشمنان کشور و اسلام می ایستند و همیشه آماده رقابت در میدان های جنگ هستند.
 
وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به روز حجاب و عفاف در 21 تیر، تاکید کرد: بی توجهی به حجاب و بدحجابی در میان افراد، زمینه ساز بروز مشکلات و انجام گناهان دیگر در کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: