• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1586-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

تبریز میزبان کنگره بین المللی بیماری‌های عروق ریوی در تیرماه سال جاری

   
مسئول بیماری عروق ریوی انجمن متخصصان ریه ایران از برگزاری کنگره بین المللی بیماری‌های عروق ریوی به میزبانی تبریز در تیرماه سال جاری خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، دکتر فرید رشیدی با بیان این مطلب گفت: با تصویب انجمن متخصصان، این کنگره از هر دو سال یکبار در سطح بین المللی برگزار خواهد شد که دو سال پیش نیز این کنگره بین المللی به مدت دو روز در تبریز و با حضور مهمانان خارجی برگزار شد که در سال جاری به صورت تخصصی‌تر به بیماری‌های عروق ریوی پرداخته می‌شود. 
  
وی از برگزاری این همایش در روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه در هتل پارس تبریز خبر داد که ریاست دانشگاه، رئیس انجمن ریه متخصصان ایران در مراسم افتتاحیه حضور خواهند داشت و از از سخنرانان این کنگره  هستند. 
  
رشیدی با اشاره به تعداد مهمانان این کنگره گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر برای شرکت در کنگره ثبت نام کرده‌اند و ما نیز از ۶۰ متخصص قلب و ریه برای حضور در این کنگره بین المللی دعوت کرده‌ایم و در مجموع ۹ سخنران در این کنگره به سخنرانی می پردازند و لازم به ذکر است که نسبت به کنگره قبلی تعداد مقالات پذیرش شده دو برابر شده و در مجموع سه مقاله به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد. 
  
وی ادامه داد: برنامه علمی این کنگره را شامل شش بخش سخنرانی حضوری و سخنرانی یکی از متخصصان امر از فرانسه به وسیله ویدیو کنفرانس مهمان آمریکایی است و  همچنین در حاشیه کنگره سه کارگاه برای اولین بار شامل کارگاه مخصوص فوق تحصصان ریه، کاتتریسم قلبی و تست ورزش قلبی ریوی برگزار می‌شود. 
  
وی افزود: در شهر استانبول نیز کنگره‌ای با موضوع مشابه برگزار می‌شود که در سطح بالایی است و البته  این کنگره پس از کنگره کشور ما تصویب و اجرایی شد، همچنین کنگره کشور عربستان نیز از قدمت بالایی در این رشته برخوردار است. 
  
وی ادامه داد: برنامه‌های آماده سازی این کنگره از دو سال پیش آغاز شده‌ و برای آن متخصصانی از کشورهای آمریکا، فرانسه، جمهوری چک، ترکیه و ژاپن دعوت شده است و متخصصانی از رشته های قلب، ریه، اطفال و بیهوشی از داخل کشور در آن حضور خواهند داشت. 
  
مسئول بیماری عروق ریوی انجمن متخصصان ریه ایران با اشاره به کمبود دارو برای بیماران این رشته گفت: مهم ترین مشکل این حوزه مشکل دارو است، اکثر بیماران فشار ریوی زیر ۳۰ سال بوده و از یک مرحله به بعد داروهای داخل کشور پاسخگو نیستند، دارویی که در خصوص آن با وزارت بهداشت رایزنی می کنیم، یک داروی وریدی گران قیمت است که دولت باید به آن سوبسید بدهد چرا که هزینه تهیه دارو هر ماه برای بیمار ۳۰ میلیون تومان است. 
  
 وی ادامه داد: پس از کنگره قبلی مراکز بیماری‌های عروقی ریوی را در کشور گسترش دادیم و در این زمینه یک درمانگاه تخصصی در تبریزبرپا شد. 
  
وی هم‌چنین از تقدیر پزشکان داخلی و خارجی که در دو سال اخیر در این حوزه فعال بوده‌ و در کاهش مرگ و میر بیماران موثر بوده‌اند، خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: