• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-6714-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز:

رسانه ملی در آستانه "تبریز 2018" خودزنی می‌کند!


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: رسانه ملی در آستانه رویداد تبریز 2018، خودزنی می‌کند!.
  
علیرضا اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با انتقاد از گزارش تصویری پخش شده از رسانه ملی در خصوص انباشت زباله در تبریز اظهار کرد: شهر تبریز سه سال است که به عنوان شهر پاک ایران شناخته می‌شود و تا کنون موردی مبنی بر انباشته شدن زباله در این شهر دیده نشده است؛ اما متاسفم که در آستانه رویداد بزرگ تبریز 2018، گزارشی از واحد خبری رسانه ملی با عنوان انباشت زباله در تبریز پخش شد. 
  
وی افزود: شاید در مورد به‌خصوصی و در مقطع زمانی بسیار کوتاه، شاهد تجمع باکس زباله در شهر باشیم؛ اما برنامه جمع‌آوری زباله در سطح شهر به گونه‌ای است که در هیچ جایی تجمع زباله نداریم و باکس‌های زباله پر در اسرع وقت و تا یک ساعت خالی می‌شوند و معتقدم که مردم تبریز باید خودشان بسیج شوند و با راه‌اندازی کمپین‌های مختلف، جواب این گزارش را بدهند و باید معلوم شود که در آستانه تبریز 2018، چرا باید این گزارش از رسانه ملی پخش شود. 
  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: تا امروز، هیچ مورد انباشت زباله در تبریز دیده نشده و  با مدیریت شهردار تبریز و وحدتی که در این زمینه وجود دارد، بازرسان ما لحظه به لحظه، اوضاع را رصد می‌کنند تا مشکل خاصی پیش نیاید. 
  
وی ادامه داد: بنا بر این است که پخش این گزارش از رسانه ملی در مقطع کنونی، تعمدی نبوده، اما می‌توانند این گزارش را اصلاح کنند؛ چرا که ما به زودی علیه آن‌ها شکایت خواهیم کرد و باید موضوع را برای ما شفاف‌سازی کنند. 
  
اصغری تأکید کرد: در شرایطی که صداوسیمای سایر استان‌ها از زیبایی‌های استان‌های خودشان گزارش تهیه می‌کنند، اما متاسفانه در تبریز با وجود این‌همه سوژه دیگر، یک مورد جزیی را به تصویر کشیده‌اند و به نظرم، این قضیه، یک خودزنی برای استان محسوب می‌شود. 
  
وی ادامه داد: طبق قانون رسانه ملی، ما حق این را داریم که از حقوق خود دفاع کنیم، اما تا این لحظه، هیچ تماسی از سوی صداوسیمای آذربایجان‌شرقی با ما گرفته نشده تا ما نیز از خودمان دفاع کنیم. البته معتقدم که خود مردم فهیم شهر تبریز، جواب این گزارش را می‌دهند و شاید اصلاً پخش این گزارش، مصداق ضرب‌المثل "عدو شود سبب خیر" باشد و به واسطه آن، کارنامه عملکرد شهرداری تبریز به خوبی دیده شود. 
  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با اشاره به این‌که اولین نیروگاه عظیم زباله‌سوز کشور، در تبریز ثبت قرارداد شده است ،اظهار کرد: من از زبان دو میلیون شهروند تبریزی و 800 پاکبان زحمتکش، می‌خواهم که از حیثیت تبریز دفاع کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: