• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1186-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۷؛

دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت


رییس دانشگاه تبریز گفت: بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2017، دانشگاه تبریز در چهار رشته مهندسی در میان  دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی  با اعلام این خبر و با بیان اینکه رتبه‌بندی شانگهای در پنج حوزه علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، پزشکی و علوم اجتماعی که هر کدام نیز دارای زیرشاخه های متعددی هستند، به رتبه بندی دانشگاه های جهان می پردازد، گفت: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه تبریز در رشته مهندسی در چهار حوزه منابع آب، مهندسی متالورژی، مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی عمران در جمع دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته است . 

وی اضافه کرد: طبق گزارش مؤسسه رتبه‌بندی شانگهای در سال 2017 این دانشگاه در بخش منابع آب با قرار گرفتن در رده 101-150 جهان، پس از دانشگاه تهران در جایگاه دوم دانشگاه های دولتی قرار گرفته است .

وی با بیان اینکه در این رتبه‌بندی دانشگاه تبریز در حوزه مهندسی عمران نیز در رده 201-300 دنیا را بدست آورده است، تصریح کرد: در حوزه مهندسی برق و الکترونیک هم دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های جهان رده 401-500 را کسب کرده است .

رییس دانشگاه تبریز یادآور شد: این دانشگاه در حوزه مهندسی متالورژی، نیز در جایگاه 151-200 دنیا  قرار دارد .

همین گزارش حاکی است، در رتبه بندی شانگهای 9 دانشگاه دولتی ایران شامل چهار دانشگاه جامع تهران، تبریز، تربیت مدرس، فردوسی مشهد و  پنج دانشگاه صنعتی شامل دانشگاه های شریف، امیر کبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران و نوشیروانی بابل حضور دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: