• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-2485-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

فرهنگی:

جریانات سیاسی برای مشکلات اصلی کشور به دنبال راهکار باشند

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی پرداختن به مسائل حاشیه‌ای را موجب بازماندن کشور از رسیدگی به مسائل اولویت‌دار عنوان کرد و از جریانات سیاسی خواست به دنبال راهکارهای عملی برای حل مشکلات اصلی کشور باشند.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جوامع موفق، جوامعی هستند که در آنها اولویت‌ها به درستی تشخیص داده می‌شوند و بر اساس آن حرکت می‌شود و این زمانی عملی خواهد شد که ما شاهد رفتارهای درست از سوی همه عناصر تأثیرگذار از جمله کسانی باشیم که در جایگاه‌های مهم سیاسی و اجتماعی قرار دارند.

وی با بیان اینکه «همفکری و تضارب آرا به نفع کشور است» تصریح کرد: طرح مسائل حاشیه‌ای و بی ارتباط با سرنوشت کشور در حوزه داخل و خارج موجب درجا زدن و عدم توفیق خواهد شد. در مورد اخیر که شاهد حاشیه‌سازی در زمان حضور رییس جمهور در راهپیمایی روز قدس بودیم همانطور که رهبری هم فرمودند این حرکت باعث شد جریان انقلابی نسبت به برخی موضوعات مدیون تلقی شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: برخی رسانه‌ها به دنبال بهانه بودند که حضور مردم در راهپیمایی روز قدس را که ایده ارزشمند و انقلابی امام (ره) بوده نادیده بگیرند و به جای ابعاد این حماسه به مسائل حاشیه‌ای پرداختند. من معتقدم هم کسانی که چنین حاشیه‌ای را ایجاد کردند و هم آنهایی که این موضوع را به مسأله اول کشور تبدیل کردند اشتباه کردند.

فرهنگی اضافه کرد: متأسفانه گاهی اوقات جریانات سیاسی با فقدان و کمبود سوژه مواجه می‌شوند و به جای پرداختن به مسائل اولویت‌دار، وارد حاشیه می‌شوند در حالی که مسائل اولویت‌دار زیادی در کشور وجود دارد و جریانات سیاسی باید به دنبال یافتن راهکارهای عملی برای آنها از جمله حل مشکل اشتغال، خروج از رکود و آسیب‌شناسی نظام تعلیم و تربیت باشند. اما وقتی این مسائل به حاشیه رانده می‌شود موضوعات غیراولویت‌دار در سطح جامعه مطرح می‌شود که موجب افول جامعه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: