• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-22014-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

فرماندار تبریز:

صندوق های دریافت زکات فطریه ممهور به مهر فرمانداری می‌شوند


فرماندار تبریز تاکید کرد : به منظور رعایت موارد ایمنی و جلوگیری از سوء استفاده افراد غیر مسئول، تمامی صندوق‎های ویژه جمع آوری زکات فطریه که قرار است در مصلی امام خمینی (ره) تبریز و اطراف آن مستقر شوند ، ممهور به مهر فرمانداری خواهند شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، رحیم شهرتی‌فر در جلسه ساماندهی جمع آوری زکات فطریه بیان کرد : کارکرد صندوق‌های دریافت زکات فقط در روز عید است و بعد از تماز مغرب بر چیده خواهند شد. در جمع آوری وجوه زکات فطریه هم باید ملاحظات امنیتی و هم ملاحظات شرعی و امانت داری به دقت رعایت شود.

وی با اشاره به قدمت و پیشتازی مردم تبریز در امور خیریه خواستار مشارکت بیشتر موسسات خیریه در این سنت حسنه شد.

وی در این نشست از برنامه و رویکردهای فرمانداری برای ساماندهی صندوق صدقات خبر داد و از تعدد و گوناگونی این صندوق ها در سطح شهر انتقاد کرد و گفت: درحالی که تبریز به شهر بدون گدا شهره است، اما شهر پر از صندوق صدقات است 

در این جلسه با اشاره به سنت دیرینه حضور گسترده مردم درنماز عید سعید فطر در تبریز و به منظور رعایت بیشتر موارد امنیتی مقرر شد تا تمامی صندوق‎های دریافت زکات به ویژه صندوق مستقر در داخل مصلی یک روز قبل توسط نیروی انتظامی بازرسی ، پلمپ و در قرنطیه نگهداری شوند.

 همچنین بنا شد تمامی صندوق‎های مذکور بعد از معرفی از طرف شورای زکات استان ممهور به مهر فرمانداری تبریز باشند و همه متصدیان صندوق‎ها کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند.
"حجت الاسلام محمدزاده"، دبیر ستاد زکات آذربایجان‎شرقی نیز در این جلسه اظهار کرد : این ستاد در سال گذشته با جمع آوری بیش از 25 میلیارد ریال زکات فطریه و هفت میلیارد و 500 میلیون در شهرستان تبریز رتبه نخست کشوری را کسب کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: