• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-21514-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با ایسنا:

وضعیت مالی شهرداری در شورای پنجم باید شفاف سازی شود

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز تاکید کرد: وضعیت مالی شهرداری در شورای پنجم باید شفاف سازی شود.

محمد باقر بهشتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، با بیان این مطلب اظهار کرد: الویت‌های شورای پنجم پس از تشکیل رسمی در 14 مرداد ماه سال جاری و بررسی وضعیت موجود و همفکری اعضا مشخص خواهند شد. اما به عنوان منتخب مردم دیدگاه شخصی خود را در این باره بیان می‌کنم.

وی افزود: شفاف بودن درآمد و وضعیت مالی شهرداری جزو الویت‎هایی است که باید در شورای پنجم مورد توجه قرار گیرد تا با روشن بودن میزان بودجه، برنامه‎ریزی دقیق‌تری انجام شود و بتوان گام مثبت و موثری در راستای حل مشکلات شهری برداشت.

وی عنوان کرد: شورای پنجم باید شورای کاری باشد و از این رو تشکیل کمیسیون‌هایی در شورا بیش از پیش ضرورت می‌یابد؛ بنابراین می‎توان از تخصص دانشگاهیان و نیروهای متخصص بهره‎مند شد و هر لایحه و طرحی قبل از ارائه در صحن علنی شورا باید به تصویب اعضای کمیسیون برسد.

بهشتی با اشاره به این که مرکز پژوهش‌های شورا باید در شورای پنجم راه‎اندازی شود، بیان کرد: این مرکز همان رسالت مرکز پژوهش‌های مجلس را بر عهده دارد. از آن جایی که جای تحقیقات علمی و پژوهشی در شورا بسیار خالی است این خلا باید در دوره‎ی بعدی پر شود.

وی افزود: کلیه‎ی برنامه‎ریزی‌ها و مطالعات باید بر اساس پژوهش‌های علمی باشد و از این رو تاسیس دفتر آمار و اطلاعات اقتصادی به عنوان دیتا بیس نیز باید مد نظر باشد.

وی تاکید کرد: به طور کلی بینش مدیریتی در شورای پنجم باید از حالت سخت افزاری به حالت نرم افزاری تبدیل شود و توسعه‌ی شهری صرفا در توسعه‎ی فیزیکی خلاصه نشود.

منتخب پنجمین دوره از شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: کرامت انسانی و عدالت از جمله ارزش‌هایی هستند که باید در توسعه‎ی شهری حفظ شوند و چاره‎ای نیز برای افزایش نشاط اجتماعی در کنار توسعه‎ی فیزیکی شهر اندیشیده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: