• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-21414-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

آمادگی کمیته امداد آذربایجان‎شرقی برای جمع آوری زکات فطره

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‎شرقی از آمادگی کمیته امداد آذربایجان‎شرقی برای جمع آوری زکات فطره خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، محمد کلامی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 25 میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شد، گفت: پیش بینی می‎شود امسال بیش از 38 میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش خواهد یافت. 
  
وی با اشاره به اینکه پایگاه‎های این نهاد در استان آماده جمع آوری زکات فطره مردم در عید سعید فطر است، تاکید کرد: کشاورزان خیر استان در سال گذشته بیش از 131 میلیارد ریال زکات پرداخت کرده‎اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 20 درصد افزایش داشته است. 
  
وی بیان کرد: پیش‎بینی می‎شود، امسال در استان 189 میلیارد ریال زکات جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش خواهد یافت. 
  
دبیر شورای زکات استان با اشاره به نحوه هزینه کرد و مصرف زکات در استان، اظهار کرد: تامین جهیزیه 342 نوعروس، پرداخت کمک هزینه درمان و تحصیل بیش از دو هزار بیمار و دانش آموز نیازمند، احداث و تعمیر 73 واحد مسکونی مددجویان از جمله هزینه‎های زکات برای امور محرومان در سال گذشته بوده است. 

وی با اعلام اینکه در سال گذشته 57 درصد از زکات جمع آوری شده برای امور محرومان و 43 درصد به پروژه‎های عمرانی عام‎المنفعه هزینه شده است، اظهار کرد: در این مدت 112 پروژه عمرانی از جمله مسجد،حسینیه و غسالخانه احداث و تعمیر شده است. 

وی با بیان اینکه پنج هزار و 957 عامل افتخاری زکات در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته از یک هزار و 610 روستای مشمول زکات در استان کشاورزان یک هزار و 33 روستا زکات خود را پرداخت کرده‎اند. 

کلامی با بیان اینکه این استان در سال گذشته در جمع آوری زکات رتبه ششم و در زمینه جمع‌آوری زکات فطره رتبه سوم را در بین استان‌ها کسب کرد، افزود: سال گذشته 409 مبلغ زکات به روستاهای استان اعزام شدند. عاملان و مبلغان زکات طی این مدت برای 31 هزار نفر به صورت گروهی و چهره به چهره زکات را تبلیغ کردند. 

دبیر شورای زکات استان با بیان اینکه تاکنون در 899 روستا، شورای زکات روستایی تشکیل یافته است، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال سه هزار و 200 عامل افتخاری زکات آموزش‎های لازم را گذرانده‎اند و 100 مبلغ زکات نیز به روستاهای استان اعزام شده‎اند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: