• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-21214-5
  • خبرنگار : 1171
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

مبارزه بی امان با مواد مخدر و سوداگران مرگ، مهم ترین اولویت مدیریت ارشد استان


استاندار آذربایجان شرقی گفت: مبارزه بی امان با مواد مخدر و سوداگران مرگ، مهم ترین اولویت مستمر مدیریت ارشد استان است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر استان با اشاره به تبدیل استان به استانی عاری از معتاد متجاهر در سال گذشته افزود: موفقیت استان در این زمینه مرهون تلاش و همکاری تمامی مدیران و بخصوص دستگاه های نظامی، انتظامی، دادگستری استان و سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در یکی از جلسات خود با مسئولان تراز اول کشور پس از اطلاع از نحوه مقابله با مصرف مواد مخدر در استان فرمودند" منظور بنده این نوع مقابله و برخورد است. با شنیدن سخنان ایشان در این مورد، خستگی از جان ما رفع شد و همین اقدام را از این پس نیز با توان هرچه بیشتر ادامه می دهیم.

وی از دستگیری بیش از چهار هزار قاچاقچی، تهیه کننده و توزیع کننده مواد مخدر در استان از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد و عنوان کرد: به عنوان خادم مردم استان از عزیزان اداره کل اطلاعات استان به دلیل کشف و انهدام بیش از 14 کیلوگرم شیشه و دستگیری باند خطرناک مواد مخدر در استان ممنون و قدردانم.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: پس از تماس تلفنی مدیر کل اطلاعات استان مبنی بر اتمام این عملیات مسلحانه و صحت و سلامت سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان، نفس راحتی کشیدم و خداوند منان را شکر کردم.

جبارزاده، مبارزه بی امان با مواد مخدر و سوداگران مرگ را یکی از سیاست های اصلی مدیریت ارشد استان اعلام و تصریح کرد: امیدواریم در روزهای آینده نیز شاهد موفقیت های بیشتری در این زمینه باشیم.

وی ادامه داد: بر این باور هستیم که اگر یک روز در ارتباط با موضوع مبارزه با مواد مخدر، غفلت و کوتاهی کنیم به وضعیت اسفناک استان در سال های نه چندان دور بازمی گردیم.

وی با تاکید بر لزوم اتخاد تدابیر پیشگیرانه در حوزه مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: مقوله پیشگیری نیز یکی دیگر از مهم ترین اولویت های ما خواهد بود و انتظار دارم تمامی دستگاه های اجرایی دخیل در این موضوع، فعالیت های مقابله ای خود را بیش از پیش افزایش دهند.

جبارزاده از صدا و سیما و رسانه های مجازی و مکتوب استان خواست که مضرات و خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر را برای خانواده ها بیش از پیش تبیین کنند.

وی خطاب به شبستری، معاون سیاسی و امنیتی خود بر لزوم برگزاری جلسات و کاگروه تخصصی غنی سازی اوقات فراغت جوانان تاکید کرد و افزود: تمامی دستگاه های اجرایی در این زمینه همکاری داشته باشند تا بتوانیم برنامه های شاد و جوان پسند بیشتری را در استان برگزار کنیم. همه باید تلاش کنیم که با استفاده از روش های ایجابی در جامعه بتوانیم مانع مصرف مواد مخدر در جامعه شویم.


وی با اشاره به درخشش هنرمندان استان در ماه های اخیر در حوزه های مختلف از تمامی هنرمندان، ورزشکاران، عکاسان، خبرنگاران و ... خواست که هر یک تا حد ممکن در زمینه کاهش گرایش جوانان به مصرف مواد مخدر گام بردارند.

ضرورت برگزاری هرچه باشکوه المپیاد ورزشی مواد مخدر در استان از دیگر مواردی بود که جبارزاده به آن تاکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: