• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-17788-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

شهرداری تبریز: همت عظیم قیچی‌ساز، مظهر سرافرازی آذربایجان و رشادت‌های تاریخی تبریز قهرمان است


شهردار تبریز گفت: همت عظیم قیچی‌ساز، مظهر سرافرازی آذربایجان و رشادت‌های تاریخی تبریز قهرمان است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، صادق نجفی با صدرو پیامی، پیوستن عظیم قیچی‌ساز به باشگاه هشت‌‌هزارتایی‌ها" را تبریک گفت و افزود: عظیم دلاور، جوان پولادین و خستگی‌ناپذیر شهرداری تبریز، بار دیگر مسیر پرپیچ‌ و ‌خم سرفرازی و استقامت را درنوردید و با گذشتن از گردنه‌های دشوار، پرچم سه رنگ کشورمان را بر بام یکی از قله‌های رفیع و خطرناک جهان برافراشت.
 
وی اظهار کرد: حماسه تاریخی "مرد قله‌ها" در تاریخ تبریز و ضمیر قدرشناس شهروندان تبریزی، ماندگار و جاودانه‌ خواهد ماند.
 
شهردار تبریز خاطرنشان کرد: پیوستن این کوه نورد به باشگاه 8 هزارتایی‌ها بی‌شک نماد اراده و عظمت مردمی است که در طول تاریخ همواره فاتح و مصمم بر قله‌های تعالی و پیشرفت تکیه زده‌ است.
 
 
"جمشید نظمی" مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی نیز با صدور پیامی در خصوص این افتخار بزرگ اظهار کرد: برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر بام دنیا و چهاردهمین صعود بدون اکسیژن را به قله هشت هزار متری لوتسه توسط اسطوره کوهنوردی استان عظیم قیچی ساز که همزمان با حماسه حضور جامعه ورزش استان در پای صندوق های رای بود یکی از مسرت بخش ترین و ماندگار ترین رخداد های ورزشی برای خطه قهرمان پرور آذربایجان‌شرقی است.
 
وی افزود: این اتفاق غرور آفرین را به این قهرمان،خانواده ی بزرگوار قیچی ساز وجامعه ورزش آذربایجانشرقی تبریک می‌گویم.
 
گفتنی است؛ عظیم قیچی‌ساز هیمالیانورد پرافتخار ایرانی بامداد جمعه به سمت قله لوتسه حمله کرد و توانست بدون کپسول اکسیژن چهارمین قله بلند دنیا (ارتفاع ۸۵۱۶ متر) را در ساعت ساعت ۱۲:۲۲ فتح کند.
 
عظیم قیچی ساز با فتح این قله، جزو ۱۶ رکورددار جهان شد که بدون استفاده از کپسول اکسیژن و شرپا، تمام ۱۴ قله بالای هشت هزار متری را پیموده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: