• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2484-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

حسن‌نژاد: کنترل نرخ تورم و ارز از اقدامات مثبت دولت است


یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کنترل نرخ تورم و ارز را از اقدامات مثبت دولت یازدهم عنوان کرد و در عین حال گفت که دولت در صورت کسب رای مجدد، تورم را از طریق افزایش عرضه کنترل کند تا رضایت مردم را بدست آورد. 
  
به گزارش ایسنا، محمد حسن‌نژاد در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: تورم از سال ها پیش گریبان‌گیر اقتصاد ایران بود که دولت این تورم را کنترل کرد؛ البته کاهش تورم همراه با افزایش عرضه خوب است نه اینکه با کاهش تقاضا، مردم فقیر شوند، متاسفانه در دولت یازدهم کاهش تورم با کاهش تقاضا همراه بوده است. 
  
وی ادامه داد: دولت تورم را از 45 درصد به 15 کاهش نداد بلکه از میانگین 22 درصد به 15 کاهش داد . هرکسی که الفبای اقتصاد سنجی را بلد باشد می داند که تورم 45 درصدی ناشی از آزادسازی نرخ ارز بوده و در سیر زمانی لحاظ نمی شود. 
  
حسن نژاد افزود: اگر دوباره رای مردم را جلب کردید، تورم را از طریق افزایش عرضه کنترل کنید تا رضایت مردم را بدست آورید. کنترل نرخ ارز نیز در دولت جای تشکر دارد، رکود اقتصادی و بیکاری بزرگترین مشکلات اقتصادی در طول سالیان گذشته بوده است که متاسفانه در دولت یازدهم بهبود نیافت و بدتر نیز شد. 
  
نماینده مردم و جلفا همچنین با تسلیت درگذشت مردم در سیل اخیر آذربایجان، و تشکر از مقام معظم رهبری به دلیل همدردی و اعزام نماینده به مناطق سیل زده، از رئیس جمهور خواستار بازدید از پل غله زار آذرشهر شد و گفت: آقای روحانی خودتان از نزدیک دسته گل وزارت راه و شهرسازی را ببینید. 
  
وی با اشاره به مشکل منطقه آزاد ارس ، گفت: ایجاد این منطقه آزاد، نعمتی برای مناطق مرزی است، اما قرار بود منطقه آزاد ارس ناجی اقتصاد شمال غرب کشور باشد که در سایه مدیریت ضعیف و ناکارآمد، خودش در باتلاقی از مشکلات گرفتار آمده به گونه ای که توان پرداخت حقوق و عیدی کارمندان خود را هم ندارد. 
  
نماینده مرند و جلفا با بیان اینکه توسعه منطقه آزاد ارس به سمت مرند و هادی شهر علی رغم تصویب در کمیسیون اقتصادی از حمایت مدیران دولتی محروم مانده است، افزود: در 4 سال تنها 5 کیلومتر جاده ساخته شده است به طوری که آمیکو بزرگترین و قدیمی ترین واحد تولیدی بر اثر لجبازی یک مدیر تعطیل شد. 
  
حسن نژاد با اشاره به انتقال خودروسازی بریلیانس به تبریز گفت: برخی اقدامات همچون استخدام بالای 300 نفر به صورت غیر قانونی، زمین خواری های نجومی از اهالی منطقه و تغییر کاربری به صنعتی خساراتی به بیت المال وارد کرده است.همچنین واگذاری بالای 70 هکتار اراضی کشاورزی به افراد خاص برای ساخت ویلا علی رغم دستور صریح آقای ترکان در خصوص عدم واگذاری اراضی کشاورزی به غیر روستایی، انجام شده است. ما از رییس جمهور می خواهیم منطقه را از دست مدیر ضعیف رها کند و امید را به مرد بازگرداند، دلیل این همه لجبازی برای حفظ مدیری که هیچ کس از آن راضی نیست، قابل درک نمی باشد. 
  
وی گفت که مردم با امضای طوماری عظیم از رئیس جمهوری می خواهند مدیر منطقه را تغییر دهد. فعالان اقتصادی، مردم و بازاریان انتظار دارند تا این مدیر که نارضایتی هایی را ایجاد کرده تغییر یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: