• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2384-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

انتقال 27 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی از منطقه هشت کشور


مدیرمنطقه 8 انتقال گاز کشور گفت: بیش از 27 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی سال گذشته از طریق تاسیسات و خطوط لوله این منطقه منتقل شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، یداله بایبوردی اظهار کرد: این میزان گاز انتقالی جهت مصارف خانگی، نیروگاه ها، صنایع و صادرات در سال گذشته، افزایش نزدیک به 9 درصدی نسبت به سال 94 را نشان می دهد. 
  
وی افزود: از مجموع گاز انتقالی در سال گذشته، افزون بر 18 میلیارد مترمکعب گاز به شرکت های گاز استانی تحویل و افزون بر 9 میلیارد مترمکعب به پایانه های مرزی منتقل شده است. 
  
مدیرمنطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات خاص سال گذشته از جمله برودت بی سابقه هوای زمستان و قطع گاز ترکمنستان، هیچ گونه قطعی گاز در سال 95 اتفاق نیفتاد و با مدیریت موثر دیسپچینگ ملی گاز و شرکت انتقال گاز توانستیم اهداف سازمانی شرکت را به نحو خوبی انجام و کارنامه موفقی از تجارب همکاران کسب کنیم. 
  
وی در ادامه اظهارکرد: امسال نیز بر آن هستیم با برنامه ریزی دقیق و رفع نواقص سال گذشته، همچنین تعمیرات به موقع تاسیسات و نگهداری خطوط لوله به تعهدات خود در انجام رسالت سازمانی که همانا انتقال پایدار گاز طبیعی به مبادی مصرف است عمل کنیم. 
  
رسالت منطقه 8 گاز کشور دریافت گاز طبیعی از مناطق 3، 7 و 9 و منابع خارجی (جمهوری آذربایجان) و انتقال ایمن و پایدار به مبادی مصارف داخلی کشور و پایانه های صادراتی (کشورهای ترکیه، جمهوری خود مختار نخجوان و جمهوری ارمنستان) و همچنین بهره برداری و نگهداری خطوط لوله است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: