• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21614-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی خبر داد

جابجایی سه هزار خانوار سکونتگاه‌های غیررسمی در تبریز

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با بهسازی و نوسازی در استان، طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی با جابجایی سه هزار خانوار در حال اجرا است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، بابک نجفیان هدف از اجرای این طرح را حفاظت از این خانوارها در برابر وقوع حوادث طبیعی احتمالی اعلام کرد و افزود: این خانوارها به دلیل سکونت در اراضی و پهنه لرزه خیز تبریز جابجا می شوند .

 

وی اظهار کرد: شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با امضای یک تفاهم نامه متعهد به تامین و تحویل 48 هکتار از اراضی دولتی برای ساماندهی و حفظ امنیت شهروندان و جابجایی این تعداد خانوار ساکن در منطقه خطر پذیر ضلع جنوبی اتوبان پاسدارن شده است .

 

وی یادآوری کرد: در این راستا تفاهم‌نامه مشترکی بین استانداری، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، شهرداری تبریز و انجمن صنفی انبوه سازان مسکن "ایران" با موضوع ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی تبریز امضا شده است .

 

نجفیان با اشاره به اینکه مصوب شده 41 هکتار زمین به مرور زمان به صورت تدریجی و علی‌الحساب به شهرداری تبریز برای اجرای طرح جابجایی واگذار شود، ادامه داد: تا کنون حدود چهار هکتار از اراضی فوق تحویل شهرداری شده که در بخشی از این اراضی تاکنون 171 واحد مسکونی توسط شهرداری و انبوه سازان احداث و به بهره برداری رسیده است .

 

وی گفت: در این راستا شهرداری تبریز به صورت همزمان با جابجایی خانوارها در صدد تملک واحدهای ساکنان محدوده است .

 

نجفیان پیشنهاد کرد پس از انجام جابجایی‌ها، اراضی این محدوده به استفاده طرح‌های تفصیلی تبریز رسیده و به رایگان در اختیار شهرداری قرار گیرد  .


گفته می‌شود حدود 528 هزار نفر در آذربایجان‌شرقی ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی هستند که از این تعداد حدود 400 هزار نفر در تبریز زندگی می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: