• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21114-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگ‌کننده‌ی سپاه عاشورا:

نیروهای امدادی سپاه پا به پای مردم در مناطق سیل‌زده خواهند بود


معاون هماهنگ‌کننده‌ی سپاه عاشورا گفت: تا زمانی که مردم منطقه نیاز به کمک دارند، سپاه نیز در مناطق سیل‌زده حضور خواهد داشت. 


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ الیاس گل‌محمدزاده با اشاره به حضور نیروهای سپاه عاشورا در مناطق سیل‌زده، اظهار کرد: روز چهارشنبه بعد از اعلام وضعیت هواشناسی، موارد را به نواحی اعلام کرده و در روز جمعه نیز بعد اولین تماس، در اسرع وقت نیروهای امدادرسان به مناطق سیل‌زده اعزام شدند . 
  
وی با اشاره به اینکه، جست‌وجوی مفقودی‌ها در اولویت کار ما بود، بیان کرد: این اقدام از شب همان روز حادثه شروع شده بود و نیروها دو نفر از اجساد را پیدا کرده و با به بکارگیری ۱۰۰ نفر از گردان امام‌حسین(ع) و ۲۰۰ نفر از گردان بیت‌المقدس عملیات تجسس و امدادرسانی ادامه داشت. 
  
وی با اشاره به اینکه، هماهنگی دستگاه‌های مسئول در مدیریت بحران استان، خاطرنشان کرد: به علت همین هماهنگی، نیروهای امدادی و جست‌وجوگر توانستند در شهرستان عجب‌شیر از بین ۲۰ نفر مفقودی اجساد ۱۸ تن را پیدا کنند. 
  
سرهنگ گل‌محمدزاده یادآور شد: نیروهای امدادی سپاه، امروز نیز در آذشهر و عجب‌شیر نیز ۲۰۰ نفر از گردان امام‌حسین(ع) و ۲۰۰ نفر از گردان بیت المقدس تا اطراف دریاچه در حال گشت زنی و تجسس هستند . 
  
وی با اشاره به اینکه جریان سیل در آذرشهر و با عجب‍شیر فرق داشت، بیان کرد: سرعت سیل آذرشهر نسبت به عجب شیر، زیاد بوده و برابر با ۱۵۰ مترمکعب در ثانیه سرعت داشت و مسیری که به پل می‌رسید ماشین‌ها در حال تردد بودند که موجب حادثه شد و تاکنون نیز پنج دستگاه از ماشین‌های سیل‌زده پیدا شده است، گاهی چنان بود که ماشین ها را از سه متر زیر کف پیدا می‌کردند . 
  
وی با اشاره به حضور سپاهیان ازجمله، سردار پورجمشیدیان و سردار پاکپور در مناطق سیل‌زده‌ی استان، یادآور شد: اکنون بحث لایروبی رودخانه بسیار مهم بوده و پنج دستگاه کمپرسیاز، دو دستگاه لود، دو دستگاه بولدوزر و... از صبح روز گذشته از آذربایجان‌غربی به منطقه منتقل شد. 
  
معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا با اشاره به امدادرسانی سپاه عاشورا به سیل‌زدگان، بیان کرد: در اولین روز حادثه نیز در کنار  امدادرسانی، پذیرایی از آسیب‌دیدگان را نیز در آذرشهر برعهده گرفتیم. 
  
وی با اشاره به انجام عملیات لایروبی در عجب‌شیر و آذرشهر، بیان کرد: آمادگی‌های لازم را داریم تا در جهت فرآیند آماده‌سازی منازل و حتی ساخت خانه برای آسیب‌دیدگان عمل کنیم، طبق اطلاعات، ۳۰ واحد خانه و در مجموع به همراه مساکن در معرض آسیب، 60 واحد خانه نیاز است که ساخته شود. 
  
وی تاکید کرد: تا زمانی که مردم منطقه نیاز به کمک دارند، سپاه نیز در مناطق سیل‌زده حضور خواهد داشت. 
  
سرهنگ گل‌محمدزاده با اشاره به انتخابات پیش‌رو نیز یادآور شد: پرهیز از هر گونه تعرض به اصل ولایت فقیه موضوعی بسیار مهم بوده و همچنین از بحث دو قطبی نیز باید پرهیز شود. 
  
وی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات، خاطرنشان کرد:  مردم در کنار بصیرت سیاسی و در نظرگیری ملاک‌هایی که مقام معظم رهبری در نظر دارند، افرادی اصلح و شایسته را انتخاب کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: