• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-20914-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه عاشورا:

منافع انقلاب اسلامی در اولویت اول ماست/ کسی که غرض‌ورزی کند، قطعاً خائن است


فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه منافع انقلاب اسلامی در اولویت اول ماست، گفت: هر کس که منافع انقلاب را در نظر گرفته و در این راستا عمل کند برای ما مورد قبول است، اما اگر شعار فرد با عمل وی یکی نباشد و در جهت توسعه روحیه اشرافی‌گری و منافع شخصی حرکت کند، مورد قبول سپاه نبوده و سپاه به اینگونه افراد باج نخواهد داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سردار غلام‌عسگر کریمیان در نشستی با اصحاب رسانه‌ی استان به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ضمن عرض تسلیت برای قربانیان سیل در آذرشهر و عجب‌شیر، اظهار کرد: امید است که مسئولان، در راستای پیشگیری از وقوع چنین مسائل و در راستای عادی‌سازی مناطق سیل‌زده، اقدامات اساسی را انجام دهند . 
  
وی با اشاره به فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی نیز ادامه داد: امروز ۲۹ فروردین، روز ارتش جهوری اسلامی ایران بوده و این روز عزیز را به قهرمانان و دلیرمردان نیروی‌هوایی، نیروی دریایی، پدافند هوایی، هوانیروز و به همسنگران‌ تبریک عرض کرده و امیدواریم به برکت خون شهدا، این مجموعه مقدس، ولایی و ارزشمند نسبت به قبل، در راستای دفاع و صیانت از کشور اسلامی موفق‌تر عمل کنند . 
  
وی با تاکید بر اصل حقیقت مداری و رسالت محوری در امور، بیان کرد: دوم اردیبهشت ماه، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده و بر اساس مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب این نهاد مقدس تشکیل یافت . 
  
سردار کریمیان با بیان اینکه اساس تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به خاطر پر کردن خلاء امنیتی و انتظامی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بود، تاکید کرد: در ابتدای انقلاب به خاطر خلاءهای امنیتی و نظامی عده‌ای از مردم و به ویژه جوانان در این راستا احساس مسئولیت کرده و به سپاه پاسداران ملحق شدند و با تلاش شبانه‌روزی و با یاری مردم توانستند موفق عمل کنند . 
  
وی اضافه کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، بر اساس اصل ۱۵۰، دارای نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی و همچنین سازمان بسیج مستضعفان است، سازمان بسیج مستضعفان، در اوایل انقلاب اسلامی مستقل بود اما به منظور حفظ انسجام نیروی‌های مردمی، این مجموعه نیز به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشته شد . 
  
وی با اشاره به اینکه، انجام فعالیت‌های فرهنگی و مقابله با تهدیدات نرم دشمن، مسئولیت ذاتی سپاه‌ است، خاطرنشان کرد: جنبه نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در بحران و جنگ بیشتر برجسته می‌شود، اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در راستای صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، ماموریت ذاتی داشته و هر جا که لازم باشد، سپاه وارد عمل خواهد شد. 
  
فرمانده سپاه عاشورا بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، از عناصر ارزشی، نیروهای وفادار و پایبند به انقلاب تشکیل یافته و در بسیاری از موارد نیز در مدیریت کشور حرف و نقد منصفانه دارد، به مدیران و مسئولان در جهت مدیریت بهتر کمک می‌کند و هر کس که غرض‌ورزی کند و آوای مخالف سر دهد قطعا خائن است. 
  
وی با بیان اینکه ما بیش از همه‌چیز به وحدت و انسجام ملی نیاز داریم، تشریح کرد: دشمن در تلاش برای تضعیف این انسجام است، در مواردی نیز که تعرض به اصل نظام مطرح شده، مردم و مسئولان دست به دست هم داده و نگداشتند علم انقلاب خم شود. 
  
وی با اشاره به منویات رهبری مبنی بر اینکه، "ما اکنون در وسط میدان جنگ هستیم"، بیان کرد: به برکت خون شهدا و مدافعان حرم در کشور ما ناامنی، حتی به طور ذهنی نزدیک به صفر است، فراموش نکنیم که برای این امنیت، چشمان بسیاری بیدار بوده و جان‌های بسیاری در خطر است تا این امنیت پایدار بماند. 
  
سردار کریمیان اضافه کرد: به افرادی که به صورت مستقیم در ایجاد امنیت دخیل هستند، توصیه می کنم تا در راستای حفط این امنیت با روحیه‌ی انقلابی این مسیر را ادامه دهند . 
  
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پنج مرحله دارد، خاطرنشان کرد: این مراحل شامل، انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی است که انقلاب ما در مرحله دوم قرار داشته و تلاش برای تشکیل دولت اسلامی نیز ادامه دارد، زمانی خواهیم گفت که دولت اسلامی تشکیل یافته که در تمامی اجزای دولت و نظام بر اساس احکام الهی عمل شود . 
  
وی بیان کرد: در جنگ نرم حرکت دشمن آرام، آهسته، خزنده، با برنامه‌ریزی و سناریوهای مختلف بوده از این رو باید با دشمن شناسی، جریان‌شناسی و اشراف اطلاعاتی و صبر با هجمه‌های دشمن مقابله کنیم . 
  
فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر تاکیدات رهبری بر اقتصاد مقاومتی در سال‌جاری، یادآور شد: اگر بخو اهیم آرمان‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی بر جای خود ببنشیند، باید خودکفا شده و در اقتصاد موفق باشیم، جامعه‌ای که اقتصاد آن استقلال نداشته باشد، آن جامعه استقلال سیاسی هم نخواهد داشت . 
  
وی با تاکید بر مدیریت درست منابع کشور، اضافه کرد: اگر منابع کشور درست مدیریت شود، می‌توانیم در عرصه‌ی اقتصادی نیز به‌گونه‌ای که به دیگران دست دراز نکنیم، به عزت و استقلال اقتصادی برسیم. 
  
وی با اشاره به اینکه، دشمنان ما به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می‌شود، یادآور شد: دشمن بیرونی ما جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است که بارها و بارها با انجام حرکات انفعالی در مقابل انقلاب اسلامی و کشورمان نشان‌داده که هیچ دوستی با ایران و انقلاب ندارد . 
  
سردار کریمیان با بیان اینکه دشمن درونی نیز افکار لیبرالیستی و سکولاریستی است، بیان کرد: این نوع افکار که در حال رخنه به درون حاکمیت بوده، از جمله اصلی‌ترین چالش‌های درونی است، چالش‌های درونی مهم‌تر از چالش‌های بیرونی می‌باشد چرا که معمولا دشمنان خارجی هرگز نمی‌تواند به یک مملکت تعرض کنند، مگر اینکه  چراغ سبزهایی از درون بگیرند و مطمئن باشند که پایگاه‌هایی از داخل به آنان کم  می‌کند. 
  
وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با ایده‌ی انقلاب اسلامی، الگو قرار دادن شهیدان و با رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان نقشه‌ی راه، بر افکار لیبرالیستی و سکولاریستی غلبه کنیم، امروزه ظرفیت بسیاری برای طرف باز شده تا افکار لیبرالی و سکولاری را ترویج دهد و اگر آگاهی و هوشیاری نداشته باشیم در آتیه به مشکل برخواهیم خورد. 
  
سردار کریمیان با اشاره به اینکه، منافع انقلاب اسلامی در اولویت اول ماست، تشریح کرد: هر کس که منافع انقلاب را در نظر گرفته و در این راستا عمل کند برای ما مورد قبول است، اما اگر شعار فرد با عمل وی یکی نباشد و در جهت توسعه روحیه اشرافی‌گری و منافع شخصی حرکت کند مورد قبول سپاه نبوده و سپاه به اینگونه افراد باج نخواهد داد . 
  
وی با بیان اینکه، نه اسلام و نه سپاه با به دست آوردن ثروت مشروع و استفاده‌ی درست آن مخالف نیست، اضافه کرد: سپاه به دنبال انجام تکلیف و مسئولیت بسیار خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی و کشور بوده و یک نقشه‌ی راه دارد که منویات رهبری است . 
  
وی خاطرنشان کرد: در هر جا که احساس خطر شده، سپاه همیشه سینه سپر کرده است، سپاه فدایی مردم و انقلاب اسلامی بوده و هر جا که احساس وظیفه کند، وارد عرصه می‌شود، پشتوانه سپاه پاسداران مردم است، اگر مردم را از سپاه جدا کنید از سپاه چیزی نخواهد ماند . 
  
سردار کریمیان با تاکید بر اینکه سپاه اگر جانی فدا کرده، فدای سر ایران بوده است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران جهان شمول بوده و در مرزهای جعرافیای محدود نمی‌شود، در هر کجا که اقدامی توسط سپاه انجام گیرد، در راستای تأمین امنیت ایران و انقلاب اسلامی است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: