• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 961-13288-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی:

عملكرد چهار دوره فعالیت شوراها در آذربایجان‌شرقی قابل قبول است


نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: عملكرد چهار دوره فعالیت شوراها در استان قابل قبول است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، معصومه آقاپور با اعلام این مطلب اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان پارلمان محلی و یکی از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امورکشور در قانون مورد تاکید قرار گرفته است و در این راه مردم با انتخاب افراد كارآمد، با تجربه، متعهد و مجلس با تصویب قوانین لازم می‌توانند نقش مهم خود را ایفا کنند.
 
وی ادامه داد: جایگاه شوراها در كشور از یك بنیه و نگرش دینی و اعتقادی برخوردار است، لذا مدیریت شوراها با توجه به آموزه‌های دینی و تجربه‌های مدیریتی مدرن قطعا نماد مردم سالاری دینی در كشورمان محسوب می‌شود كه جنبه عملیاتی آن نمود بیشتری دارد.
 
نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها در دوره‌های اول و دوم به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم و نوپا بودن نهاد شورا در كشور نتوانستند نقش پررنگی در مدیریت‌های شهر و روستا داشته باشند.
 
آقاپور افزود: در دوره‌های بعدی انتظارات جامعه از شوراها متناسب با پیشرفت ها و تحولات دنیا تغییر یافت و در این بستر تغییرات اجتماعی -سیاسی جامعه شوراها و دهیاران جایگاه خودشان را عینیتت بخشیدند.
 
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه نهاد شوراها با گذشت چهار دوره از عمر خود توانسته اند، تجربه لازم را كسب كنند، ادامه داد: به عملكرد چهار دوره فعالیت شوراها در استان با وجود برخی حاشیه‌های اخیر  به نظرم می‌توان نمره قبولی داد. البته این درحالیست كه باید مردم با دقت و حساسیت ویژه در انتخاب افراد با تجربه و كارآمد از به وجود آمدن چنین حاشیه‌هایی جلوگیری کرده تا انتظارات لازم و به حق از این پارلمان محلی بخاطر نقش اهرمی و عملیاتی كه برای  مسئولین استانی و ملی متصور است برآورده شود.
 
وی گفت: شوراها به مانند پل ارتباطی بین مردم و مسئولین شهری و استانی هستند كه در بیان واقعیت ها با زبان ساده و مشترك مردم نقش موثری دارند.
 
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر نقش محوری شوراها در توسعه شهری و روستایی گفت:شوراها در مسایل جاری شهر و روستا، هدایت جامعه به طرف برنامه چشم انداز، كمك به توسعه پایدار و بیان عملكرد مسئولین نظام در لایه های مختلف جامعه نقش آفرین هستند.
 
آقاپور با بیان اینكه نامزدهایی كه در این عرصه برای رقابت به میدان می‌آیند، باید اشرافیت كامل به مسائل شهری و روستایی داشته و تخصص لازم را در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی یا متناسب با نیازهای محل زندگی خود داشته باشند، افزود: مردم بایستی علاوه بر شاخص های تخصصی فرد منتخب خود به جایگاه اجتماعی، عدالت و خوش‌نامی آن كاندیدا توجه داشته باشند.
 
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تعداد ثبت نام بانوان در این دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در آذربایجان شرقی  نسبت به دوره‌های قبل گفت: این امر حاكی از  نقش آفرینی بانوان در لایه های مختلف مدیریتی ایران اسلامی است و حضور بانوان بدلیل دارا بودن خلاقیت و نوآوری می تواند در تركیب شوراها برای بهتر شدن برنامه های توسعه همه جانبه جوامع نقش داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: