• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-6587-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

مربی ادبی کانون پرورش آذربایجان‌شرقی، مقام برتر جشنواره داستان انقلاب شد


مربی ادبی کانون پرورش آذربایجان‌شرقی، مقام برتر جشنواره داستان انقلاب شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حسین قربان‌زاده با رمان «تابستان خیاوچایی» در این جشنواره حضور داشت که توانست رتبه سوم این جشنواره ادبی را از آن خود کند.
 
رمان «تابستان خیاوچایی» رمانی است بومی در باره گروهی از نوجوانان مشگین شهر که در حاشیه دره خیاوچایی زندگی می‌کنند. این رمان حال و هوای نوجوانی را در سال 62 بیان می‌کند. 
 
در این رمان، فیاض یکی از نوجوانان محله به جبهه می‌رود. او اولین کسی است که از محله عازم جبهه شده برای همین اهل محل در مورد او صحبت می‌کنند. این کار خوشایند غلام نیست، او و دار و دسته‌اش تلاش می‌کنند نام فیاض در محله فراموش شود و برای همین منظور، دست به کارهای خطرناک می‌زنند.
 
وی در حالی مقام سوم این جشنواره ادبی را کسب کرد که جشنواره مقام اول و دوم نداشت.
 
حسین قربانزاده مربی ادبی کانون آذربایجان شرقی است و «عزیزتر از خوشه»، «بچه خرس از درخت پایین نمی‌آید» و «گره آخر» از دیگر آثار چاپ شده وی هستند.
 
گفتنی است، نهمین جشنواره سراسری داستان انقلاب (جایزه امیرحسین فردی) در ۴ بخش رمان بزرگسالان، رمان نوجوان، داستان کوتاه بزرگ‌سال و داستان کوتاه نوجوان برگزار شد و اختتامیه آن فروردین ماه سال جاری، همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب در سالن امیرحسین فردی برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: