• جمعه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-5685-5
  • خبرنگار : 1175
  • منبع خبر : ----

امام جمعه تبریز:

ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به سخره گرفته شده است

نماینده ی ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز تاکید کرد: ثبت نام ریاست جمهوری از سوی برخی به سخره گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه ی این هفته اظهار کرد: افراد فاقد صلاحیتی که با خود برتر بینی و نقض قانون برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند، زحمت شورای نگهبان و مسئولان را دوچندان می‌کنند.

وی بیان کرد: همچنین بیگانگان نیز در این میان سوء استفاده کرده و در رسانه‌های خود شروع به تبلیغات منفی می‌کنند.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام  ریاست جمهوری عنوان کرد: ثبت نام چند صد نفر نشان به سخره گرفتن است و مطالعه ی اصل 115 قانون اساسی برای ثبت نام ضروری بوده و همچنین فرد داوطلب باید از میان رجال مذهبی و سیاسی و مدیر و مدبر باشد.

آیت الله مجتهد شبستری گفت: در قانون اساسی کشور اختیاراتی برای رئیس جمهور از جمله تعهد وکاردانی تعیین شده است و افراد باید به این نکته نیز توجه داشته باشند.

نماینده‌ی ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی داخلی و خارجی و با در نظر گرفتن شاخص‌های مختلف، به طور شایسته‌ای صلاحیت افراد را بررسی خواهد کرد.

وی گفت: در  انتخابات شوراها و مجلس نیز مسئولان و هیات‌های نظارت باید دقت لازم را به خرج داده و مردم نیز دست به انتخاب‌های آگاهانه بزنند.

وی با اشاره به تمدید تحریم ها علیه ایران، بیان کرد: اینان از حقوق بشر بی اطلاع بوده و با اصل جمهوری اسلامی ایران مخالف هستند. چنانچه پس از برجام نیز رفتارشان با ایران تغییر نکرد.

آیت الله مجتهد شبستری با محکوم کردن حمله‌ی هوایی آمریکا به سوریه گفت: حمله به سوریه با هدف تقویت صهیونیست‌ها انجام شده است و ادعای حمله ی شیمیایی از سوی سوریه طبق نظر متخصصان و محاسبات نظامی مردود است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا سعی در تضعیف جبهه ی مقاومت و ایجاد جنگ روانی دارد و زیاده خواهی و جنگ جویی‌شان نیز همچنان ادامه‌دار است.

وی با اشاره به 29 فروردین، روز ارتش، اظهار کرد: روز ارتش، روز حماسه آفرینی‌های نیروهای سه گانه ی ارتش به خصوص نیروی زمینی بوده و در تمامی کشورها ارتش حافظ امنیت است و به خصوص در کشور ما که ارتش، مکتبی به شمار می‌آید.

آیت الله مجتهد شبستری افزود: نیروهای مسلح ما به عنوان وظیفه‌ی شرعی خود از فرمانده کل قوا اطاعت تام می کنند و ارتش در کشور ما در طول هشت سال دفاع مقدس دلیرانه از کشور دفاع کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: