• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-5585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون کنسولی وزیر امور خارجه تصریح کرد:

صدور روادید الکترونیکی گام مهم توسعه گردشگری و تجاری با 180 کشور جهان

معاون کنسولی وزیر امور خارجه اظهار کرد: افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه شهید مدنی تبریز گام مهمی در خصوص توسعه گردشگری و تجاری 180 کشور جهان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حسن قشقاوی در مراسم افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه شهید مدنی تبریز با اعلام این مطلب گفت:  صدور روادید الکترونیکی که از امروز در تبریز انجام خواهد گرفت، برای تردد اتباع بیش از 180 کشور جهان (به‌ غیر از 9 کشور که بر اساس عمل متقابل یا ملاحظات دیگر روادید فرودگاهی صادر نمی‌کنیم)  به صورت الکترونیکی روادید صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: این امر مقدمه و تمهیدی برای سال 2018 میلادی نیز است،  تبریز به عنوان شهر گردشگری جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده و باید از چنین زیرساخت‌هایی بهره‌مند باشد.

وی اضافه کرد: در وزارت خارجه، آماده‌ایم هر خدمتی که ممکن باشد، در چارچوب برنامه‌‌های تبریز 2018 ارائه دهیم و همکاری‌های لازم را به کار بگیریم.

قشقاوی متذکر شد: بنابر گواه تاریخ، تبریز به عنوان یک شهر تاثیرگذار مطرح بوده و مطابق با بیانات رهبر معظم انقلاب، این شهر همواره  پیشتاز و قهرمان بوده است.

وی یادآور شد: اگر بنا است شهر تبریز به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال 2018 به جهانیان عرضه شود، باید لوازم این امر را محیا کنیم، با وجود اینکه استان آذربایجان شرقی در بخش‌های هتلینگ به نسبت دیگر استان ها پیشتاز است ولی این  کافی نیست و باید بخش خصوصی بیش از پیش وارد کار شود.

وی در ادامه به برخی کاستی‌های نظام اداری در عدم جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی نیز اشاره کرد و گفت: در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا، مجوزهای سرمایه‌گذاری و هتل‌سازی در یک زمان محدود به عنوان مثال حداکثر در چهار هفته صادر می‌شود و سرمایه گذار نیز بدون فوت وقت عملیات اجرایی را آغاز می‌کند. در اینگونه کشورها  روندهای قانونی برای فعالیت سرمایه‌گذارن سهل و آسان در نظر گرفته می‌شود و بروکراسی اداری سرمایه گذار را محدود و منفعل نمی‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای توفیق در سال 2018 ، باید برنامه‌ها  تحت یک فرماندهی واحد باشد و  این امر نیز در گرو هماهنگی بخش‌های استانی و شهری است، در وزارت امور خارجه آماده‌ایم همکاری لازم را به کار بگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: